reklama

Apple pracuje na novém platebním způsobu

Apple pracuje na novém platebním způsobu
2020-07-10T18:00:34+01:00
• 10. 7. 2020

Zdroj: Apple

1

Společnost Apple nedávno vydala v pořadí již druhou vývojářskou beta verzi systému iOS 14 s několika malými změnami. Zahraniční server 9to5Mac v aplikaci Wallet našel skrytou funkci, jenž uživatelům umožňuje provádět platby pomocí QR kódů (Apple Pay).

Apple pracuje na platbách pomocí QR kódu

Části zdrojového kódu systému iOS 14 dokazují, že technologický gigant pracuje na metodě umožňující uživatelům provádět platby pomocí platformy Apple Pay a jejím skenováním QR kódů nebo tradičního kódu pomocí fotoaparát iPhonu. 

Apple

Zdroj: 9to5Mac

9to5Mac se navíc podařilo získat přístup k této skryté funkci v iOS 14 beta 2, a přestože stále nefunguje, můžeme si díky snímku udělat dobrý obrázek o tom, jak bude fungovat. Uživatelé v jednoduchosti budou mířit fotoaparátem na QR kód nebo čárový kód, čímž budou moci zaplatit útratu a podobně. 

Funkce by také mohla pracovat tak, že uživatelé budou držet iPhone před skenerem s QR kódem generovaným aplikací Wallet. Dále dojde také k nějaké interakci s aplikacemi třetích stran, neboť tento kód byl nalezen v API rozhraní veřejného systému. 

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Martin Jeřábek

11. 7. 2020, 0:42

Tak to nevím v čem to bude lepší než NFC platby? Stačí přiložit a hotovo a tady musí využít i foťák, takže zdržování.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim