reklama

WhatsApp v Brazílii spustil platby, další země mají následovat

WhatsApp v Brazílii spustil platby, další země mají následovat
2020-06-18T13:30:16+01:00
• 18. 6. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Společnost WhatsApp oznámila, že pracuje na zavedení platební funkce v Brazílii. Tato funkcionalita je podporována technologií Facebook Pay, přičemž platby zpracovává brazilská fintech společnost Cielo. Jde v pořadí již o druhou zemi, která se této novinky dočkala. První podporovanou částí světa byla Indie. 

WhatsApp má velké plány

Společnost se spojila s několika místními obchodníky, aby s nimi zákazníci mohli komunikovat prostřednictvím chatu na WhatsAppu a snadno provádět platby. Aby uživatelé mohli začít obchodovat se svými přáteli a firmami, musí nejprve přidat debetní nebo kreditní kartu. Společnost bude prozatím podporovat karty od Banco do Brasil, Nubank, a Sicredi v sítích Visa a Mastercard. 

WhatsApp

Zdroj: TheNextWeb

Aplikace také uživatelům hlásí, že zasílání peněz nebo nákupy na WhatsApp je pro jednotlivce zdarma.

„Posílání peněz nebo nákup na WhatsApp je pro uživatele zdarma. Podniky zaplatí poplatek za zpracování, čímž mohou obdržet platby od zákazníků.”

Služba má do budoucna v plánu umožnit lidem používat jednu kartu v celé řadě služeb Facebooku. Společnost zahájila testování platebních služeb v Indii nejprve v roce 2018. Nebyla však schopna ji zavést kvůli regulačním problémům. Začátkem tohoto roku, generální ředitel Facebooku prohlásil, že WhatsApp Pay bude spuštěn v několika zemích během příštích šesti měsíců.

Zdroj: thenextweb.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim