reklama

Microsoft uzavírá své kamenné obchody

Microsoft uzavírá své kamenné obchody
2020-06-27T19:24:45+01:00
• 28. 6. 2020

Zdroj: Neowin

Většina maloobchodníků začíná pomalu a opatrně otevírat své kamenné obchody, společnost Microsoft oznámila, že natrvalo vyřadí z provozu drtivou většinu svých prodejen. Budou existovat výjimku, kterých se zavření týkat nebude. Řeč je o městských centrech, včetně Londýna, New Yorku, Sydney a Washington. Zbytek ale ze světa zemského nadobro zmizí. 

Microsoft přechází do online prostředí

Firma následně napsala tiskovou zprávu, ve které uvedla, že hrstka míst, která zůstanou v provozu, se promění v Microsoft Experience Centers. Nemělo by tedy jít o standardní obchody, ale v podstatě o místa pro interakci s produkty a kurzy, bez skutečného aspektu nákupu. 

Microsoft

Zdroj: Neowin

Ve svém příspěvku, velmi optimisticky nazvaném „Microsoft Store announces new approach to retail“, vysvětluje své kroky. Plánované odstavení lokalit v důsledku výskytu COVID-19 vše spíše rychleji zprocesovalo. Skutečně o uzavření svých obchodů společnost uvažovala několik měsíců před vypuknutím pandemie koronavirus. 

„Náš prodej se rozrostl výhradně v online prostředí, protože naše portfolio produktů se vyvinulo převážně do digitálních nabídek. Kromě toho náš talentovaný tým prokázal úspěch v poskytování služeb zákazníkům mimo jakékoli fyzické umístění“ prohlásil víceprezident společnosti David Porter. 

Členové obchodního týmu Microsoftu budou však i nadále sloužit zákazníkům z podnikových zařízení a vzdáleně poskytovat prodejní proces, školení a podporu. Microsoft i nadále bude investovat do svých digitálních prodejen. 

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim