reklama

Huawei vydává HMS Core 5, přidává podporu dalších služeb

Huawei vydává HMS Core 5, přidává podporu dalších služeb
2020-06-24T15:00:34+01:00
• 24. 6. 2020

Zdroj: Huawei

Od doby, když se společnost Huawei dostala do komplikací kvůli zákazům ze strany USA, se musí spoléhat jen na své řešení, byť jde pozorovat nejrůznější spolupráce s jinými dodavateli. Největší komplikace se nachází v absenci Google Play Služeb. Dočkali jsme se tak masivního vývoje u Huawei Mobile Services, což je alternativa na Huawei a Honor mobilech, která poskytuje patřičné možnosti pro vývojáře. Nyní došlo na uvedení páté verze, ale je zatím dostupná pro Čínu.

HMS Core 5

Nedávno jsme vás informovali, že Huawei rozšiřuje tuto součást o API pro využití v boji proti šíření COVID-19. Nová verze se zaměřuje na přidávání dalších služeb pro vývojáře, kteří tak budou moci lépe vytvářet své aplikace a nebudou muset řešit vlastní alternativy.

HMS Core v500304 Official Changelog 600x424x

Zdroj: gizmochina.com

Pátá verze například získává enginy pro práci s audio soubory, videem, grafikou, rozšířenou realitou a dalšími. Dále se Huawei zaměřil na lokační služby. I samotné notifikace dostávají vylepšení. Například push notifikace nově podporují LBS (location-based service) nebo kontextuální notifikace.

Samozřejmě dochází k vylepšování a optimalizaci stávajících. Zatím ale máme k dispozici jen krátký oficiální popis. V dohledné době očekáváme plnohodnotné představení, a to i pro Evropu. Jde vidět, že Huawei pokračuje ve vylepšování svého ekosystému, zejména pro vývojáře, aby mohli nabídnout dostatek funkcí pro samotné koncové uživatele. Nyní tedy záleží na nic, co vše zakomponují.

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim