reklama

I Samsung nabídne vlastní debetní platební kartu

I Samsung nabídne vlastní debetní platební kartu
2020-05-07T20:38:40+01:00
• 7. 5. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz, SoFi

Před několika lety se začaly testovat platby mobilním telefonem, ale museli jste mít správnou sestavu operátora, telefonu a také banky. Následně došlo k rozmachu globálnějších služeb jako Google Pay a Apple Pay. Současně s tím se začaly objevovat alternativní služby, které nabízí předplacení platební karty, rychlé přesuny financí a podobné služby. Do této oblasti zamířil již Apple se svou Apple Card a brzy se dočkáme konkurence od Googlu. Nyní Samsung oznámil, že také vstoupí do této hry.

Samsung Pay Card

Samsung Pay je další platební služba, která se nespoléhá jen na NFC, podporuje i MST (secure transmission technology). Na světě je již pět let, což zdůrazňuje společnost ve své tiskové zprávě. Zmiňuje i nejrůznější prvenství, jako třeba podpora Samsung Pay Cashback u služby jako takové. Nyní se ale dozvídáme, že se plánuje i platební karta a kompletní správou ve stylu služeb jako Revolut, Transferwise, Twisto nebo Curve.

Svůj projekt nestaví od základu, Samsung se spojil se společnosti SoFi, což je firma, za kterou stojí Wilmington Savings Fund Society (WSFS Bank). Ve výsledku to bude vypadat tak, že sice budete mít platební kartu a „něco“ jako účet u Samsung Pay, ale vše bude napojené na další dvě firmy. Zatím nevíme, jak vlastně bude služba od Samsungu vypadat, případně co všechno nabídne, ale jihokorejský gigant má v plánu konkurovat Apple a následně i Googlu.

Samsung Pay Logo horizontal 600x200x

Zdroj: Samsung

Samozřejmě bude záležet i na dostupnosti služby. Nepočítáme, že by novinku mohli používat ihned čeští majitelé Samsung telefonů, pokud tedy nedojde k nějaké změně. Od firmy stále slyšíme, že se neustále pracuje na dostupnosti Samsung Pay v Česku, ale zatím není k dispozici ani pilotní projekt.

Začíná to tedy vypadat na další bitevní pole mezi firmami. Samsung se bude snažit dohnat Apple stejně jako Google, a možná se dočkáme dalšího hráče v podobě Huawei Pay, který musí dohnat všechny. Na jeho telefonech nefunguje ani jedna metoda, tedy v Česku (v Evropě).

Zdroje: news.samsung.com, androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat