reklama

Google Fotky upravují způsob sdílení alb

Google Fotky upravují způsob sdílení alb
2020-05-20T07:30:32+01:00
• 20. 5. 2020

Zdroj: Google.com

Google Fotky čeká větší změna designu, přičemž dojde například na odstranění bočního menu. Společnost tak následuje styl, který například najdeme u Google Map. Je tedy otázkou času, kdy dojde k zavedení této novinky. V mezičase zde ale máme jinou úpravu, která se dotkne samotného sdílení alb.

Fotky a sdílení alb

Google se rozhodl změnit způsob sdílení alb, přičemž se to dotkne i rozmístění ovládacích prvků. V tuto chvíli se nabízí například výběr kontaktů, kterým lze nasdílet album, ale pokud chcete vytvořit odkaz, tak musíte kliknout na menu, následně na sdílení a pak si již vyberete. Nově bude tlačítko pro sdílení v horní pravé části aplikace, přičemž pod názvem alba stále bude možnost pro přidání lidí.

ezgif 1 2c0215934849 450x450x

Zdroj: Google

Po kliknutí na sdílení, se zobrazí standardní menu, kde v horní části budou kontakty s Google účty. Po výběru prvního uživatele se nabídne kompletní seznam, pakliže budete chtít sdílet vícero lidem. Google uvádí, že nový systém funguje podobně jako přímé sdílení, které bylo představeno pro jednotlivé snímky v prosinci minulého roku.

Google jednoduše začíná upřednostňovat přímé sdílení bez generování odkazů, což nemusí být tak bezpečné, jak byste si mohli myslet, respektive soukromé. Sdílení ale pomocí vygenerovaného odkazu zůstane stále k dispozici. Novinka bude k dispozici od příštího týdne, přičemž se bude objevovat po vlnách.

Zdroje: blog.google, 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim