Disk Google přináší podporu pro Face ID a Touch ID

Disk Google přináší podporu pro Face ID a Touch ID
2020-05-05T15:00:51+02:00
• 5. 5. 2020

Zdroj: Google

Společnost Google před několika hodinami představila zbrusu novou funkci zvanou Privacy Screen pro službu Disk Google. Tato novinka přichází pro iOS a iPadOS aplikace. Aktualizace nově umožňuje vyžadovat ověření Face ID nebo Touch ID, a to v případě, kdy se někdo pokusí otevřít aplikace na vašem zařízení. Tímto způsobem tak budou vaše důležité pracovní dokumenty nebo citlivé osobní soubory chráněny před potenciálním zneužitím. 

Disk Google podporuje bezpečnostní procesy

Můžete si zvolit, aby se Privacy Screen aktivoval okamžitě, jakmile přepnete na jinou aplikaci. Rozhraní Face ID nebo Touch ID se objeví, když se následně vrátíte do Disk Google či „appku“ odložíte na 10 sekund, jednu minutu nebo 10 minut. 

Disk Google

Zdroj: TheVerge

Ovšem nutno podotknout, že funkce není zcela spolehlivá. V uživatelském rozhraní pro nastavení, kde ji můžete aktivovat, Disk upozorní na to, že funkce nemusí chránit oznámení pro určité funkce Siry, soubory sdílené s aplikací Files, fotografie sdílené s aplikací Photos a další systémové funkce. 

Poprvé se tato novinka objevila minulý měsíc, ovšem pouze pro zaregistrované beta testery. Nyní je ale aktualizace k dispozici široké veřejnosti. 

Zdroj: theverge.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat