reklama

OnePlus Z zřejmě na první fotografii aktualizováno

OnePlus Z zřejmě na první fotografii [aktualizováno]
2020-04-30T11:39:42+02:00
• 30. 4. 2020

Zdroj: Fonearena

1

Aktualizováno 30. 4.

Před měsícem jsme vás informovali, že OnePlus chystá smartphone zapadající do střední třídy. Zatím jsme se dočkali top modelů OnePlus 8 a OnePlus 8 Pro. Během několika týdnů nebo měsíců má být představen OnePlus Z, což bude v podstatě nástupce dřívějšího modelu OnePlus X. Dnes se objevila fotografie, na které má být právě model Z.

gsmarena 001 300x481x

Zdroj: gsmarena.com

Co se týče specifikací, spekuluje se o použití procesoru MediaTek Dimensity 1000L. Sice tato vlastnost může mnohé odradit, ale série Dimensity nabízí velmi dobré výsledky. Operační paměť má být ve velikosti 8 GB a pro data bude určeno 128GB úložiště. Displej by měl být opět typu OLED s 90 Hz a pravděpodobně se zakomponovanou čtečkou otisků prstů. Na zadní straně má mít hlavní foťák 48 MPx. O energii se má postarat baterie s kapacitou 4000 mAh.

Původní článek 29. 3.

Společnost OnePlus je nejlépe známá pro své vlajkové modely, které konkurují hlavně nízkými cenami. Zhruba před pěti lety se ale firma rozhodla zaměřit svůj zrak také na střední třídu a vydala OnePlus X. Po pěti letech je podle všeho výrobce připraven vydat novou generaci. 

OnePlus Z může dorazit už v červenci

Podle dostupných informací má v plánu společnost vydat nově aktualizovaný model OnePlus X. Prodejní název by měl být ale jiný, konkrétně OnePlus Z. Cena tohoto kousku by se měla pohybovat kolem 450 dolarů, tj. cca 11 394 Kč bez DPH. Telefon bude konkurovat hlavně Pixel 4aXL a iPhone 9 (který by měl být brzy vydán). Prozatím není zřejmé, kdy by mohl být telefon představen. Analytici však hovoří o červenci letošního roku. Co ale tento model přesně nabídne?

OnePlus Z by měl nabídnout například 90Hz displej a trojici zadních fotoaparátů. Přítomný by měl být také 6,4palcový AMOLED displej se stejným průstřelem, jako nabízí Galaxy S20. Na rozdíl od OnePlus 8 Pro zde nebudou zaoblené hrany a rámečky budou o něco tlustší. Kladem ale může být 90Hz displej, hlavně v této cenové kategorii. 

OnePlus Z

Zdroj: Phonearena

Na zadní straně, konkrétně v levém horním rohu, budou umístěny fotoaparáty v následujícím složení – hlavní 48megapixelový, 16 a 12megapixelový fotoaparát. Samozřejmě zde bude přítomna i přisvětlovací LED dioda. 

Mezi další specifikace patří USB-C port a reproduktor na spodní straně telefon. V levé části konstrukce bude umístěna regulace hlasitosti, přičemž na pravé pak tlačítko pro vypnutí/zapnutí displeje. V prodeji by mohlo být i více variant, které by se lišily velikostí vnitřního úložiště. Hovoří se také o podpoře nejmodernějších mobilních 5G sítí. 

OnePlus Z

Zdroj: Phonearena

Srdcem telefonu by mohl být procesor Dimensity 1000. K dispozici budou čtyři výkonná jádra Cortex A77 s frekvencí 2,6 GHz a čtyři jádra Cortex A55 s frekvencí 2 GHz. Nejzajímavější ale bude přítomnost 5G modemu. O dočasně spuštěné aplikace by se pak měla starat operační paměť s kapacitou 8 GB. Přítomné by mělo být i 128GB vnitřní úložiště. 

OnePlus Z nabídne také Android 10 s nadstavbou OxygenOS 10, 4 000mAh baterii a podporu rychlého nabíjení pomocí technologie Warp Charge 30T 30W. 

Zdroje: phonearena.com, gsmarena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | bývalý student IT | velký milovník a zároveň kritik Applu | milovník dýmek

Komentáře

Martin Jeřábek

29. 3. 2020, 18:17

No tak nevím, to počkám na představení Mi 6 2020 edici.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim