reklama

YouTube Music dostane sdílené playlisty

YouTube Music dostane sdílené playlisty
2020-03-13T11:30:09+01:00
• 13. 3. 2020

Zdroj: 9to5Google (se souhlasem)

Nedávno aplikace Youtube Music prošla menší obměnou designu, byť ještě nemusíte mít novou verzi. Google jako obvykle nespěchá a zavádí novinky postupně. Verze 3.57 obsahuje ale náznaky dalších novinek, kterých bychom se mohli dočkat v dohledné době.

Aplikace Youtube Music v novějším kabátu

Youtube Music a plalisty

Když si v tuto chvíli vytváříte nový seznam skladeb a videí k přehrávání (playlist) v aplikaci Youtube Music, můžete jen zvolit název a nastavit viditelnost – veřejný, neveřejný a soukromý. Web 9to5Google ale objevil ve zdrojových kódech několik řádků kódu, který nasvědčuje, že bude dostupné další nastavení.

<string name=”playlist_collaborate”>Collaborate</string>
<string name=”collab_playlist_link_loading”>Loading link\u2026</string>
<string name=”collab_playlist_turn_off_confirm_message”>Playlist will no longer receive contributions and all collaborators will be removed.</string>

Podle některých řetězců by se dalo odhadovat, že bude možné pozvat kohokoliv k tomu, aby přispíval do samotného seznamu přání. Naštěstí nemusíme odhadovat, jelikož se podařilo aktivovat tuto část aplikace a díky domu se můžeme podívat, jak bude implementace vypadat.

youtube collaborate 1 1080x1080x youtube collaborate 2 1080x1080x

Zdroj: 9to5google.com

Zde jde vidět, že bude možné vytvořit speciální odkaz, který bude sloužit jako pozvánka pro spolupráci nad playlistem. Je zde také nastavení, v rámci kterého půjde pozastavit spolupráci, případně ji zcela deaktivovat. Kromě toho se podařilo objevit, že alba, seznamy a možná další položky dostanou rychlou možnost pro začátek přehrávání.

<string name=”pref_single_tap_to_play_title”>Tap to play</string>
<string name=”pref_single_tap_to_play_summary”>Quickly start playback on albums, playlists, and artists</string>

Není jasné, kdy budou novinky dostupné. Může trvat i několik týdnů, než se přejde k testování. Nasazení do stabilní verze pro všechny uživatele může trvat i několik měsíců.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim