reklama

Redmi Note 9 a 9 Pro dávají o sobě znát aktualizováno

Redmi Note 9 a 9 Pro dávají o sobě znát [aktualizováno]
2020-03-11T07:35:46+02:00
• 11. 3. 2020

Zdroj: Twitter účet @RedmiIndia

Aktualizováno 11. 3.

Již se objevily informace kolem nadcházející novinky Redmi Note 9 Pro. Nyní zde máme další střípky, které potvrzují použití procesoru Snapdragon 720G, jenž byl uveden v lednu tohoto roku. Kromě toho se ale dozvídáme, že běžná varianta Redmi Note 9 bude vybavena procesorem od Mediateku. Konkrétně by se měl nabízet Helio G70, který byl také představen v lednu 2020 a zapadá do herní třídy, ale nabízí o něco méně výkonu. Mediatek jej vydal jako konkurenci pro Snapdragon 665.

Původní článek 6. 3.

Koronavirus se postaral o další zrušení tiskové konference pro celosvětová média k příležitosti představení nových zařízení. Společnost Xiaomi plánovala ve čtvrtek 12. března ukázat mobilní novinky pod značkou Redmi a ty nakonec poprvé uvedou pouze prostřednictvím online přenosu. Každopádně za únikem prvních specifikací stojí známý benchmark Geekbench, který nám přibližuje model Redmi Note 9 Pro.

Velká očekávání

Provedený test sice odhalil pouze dva konkrétní prvky výbavy, ale doprovází jej také nepodložené zprávy z kuloárů. Výpis mu přisuzuje operační paměť RAM o velikosti 6 GB a operační systém Android v nejnovější verzi 10. Neupřesněný procesor od Qualcommu by měl ve skutečnosti být osmijádrový čip Snapdragon 720G. Případní zájemci mají dostat na výběr ze dvou hardwarových konfigurací (4GB RAM + 64GB úložiště, 6GB RAM + 128GB úložiště).

Zdroj: Twitter účty @BenGeskin, @TechDroider, @9TechEleven

Kromě herních funkcí se očekává až 22,5Wattové rychlé nabíjení, čtveřice objektivů umístěných v zadní části, proděravěný otvor vpředu pro selfie kamerku a podpora sítí 5. generace. Dostupné fotografie neznázorňují snímač otisků prstů, kterému mohli najít místo přímo pod displejem nebo v bočním tlačítku. Barevné varianty budou připraveny celkem tři – Interstellar Black, Glacier White a Aurora Blue. Informace kolem základního Redmi Note 9 nejsou doposud známy.

Zdroj: Geekbench.com, GSMArena.com

Zdroje: gizmochina.com, gsmarena.com, gsmarena.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim