reklama

Redmi Note 9 a 9 Pro dávají o sobě znát aktualizováno

Redmi Note 9 a 9 Pro dávají o sobě znát [aktualizováno]
2020-03-11T07:35:46+01:00
• 11. 3. 2020

Zdroj: Twitter účet @RedmiIndia

Aktualizováno 11. 3.

Již se objevily informace kolem nadcházející novinky Redmi Note 9 Pro. Nyní zde máme další střípky, které potvrzují použití procesoru Snapdragon 720G, jenž byl uveden v lednu tohoto roku. Kromě toho se ale dozvídáme, že běžná varianta Redmi Note 9 bude vybavena procesorem od Mediateku. Konkrétně by se měl nabízet Helio G70, který byl také představen v lednu 2020 a zapadá do herní třídy, ale nabízí o něco méně výkonu. Mediatek jej vydal jako konkurenci pro Snapdragon 665.

Původní článek 6. 3.

Koronavirus se postaral o další zrušení tiskové konference pro celosvětová média k příležitosti představení nových zařízení. Společnost Xiaomi plánovala ve čtvrtek 12. března ukázat mobilní novinky pod značkou Redmi a ty nakonec poprvé uvedou pouze prostřednictvím online přenosu. Každopádně za únikem prvních specifikací stojí známý benchmark Geekbench, který nám přibližuje model Redmi Note 9 Pro.

Velká očekávání

Provedený test sice odhalil pouze dva konkrétní prvky výbavy, ale doprovází jej také nepodložené zprávy z kuloárů. Výpis mu přisuzuje operační paměť RAM o velikosti 6 GB a operační systém Android v nejnovější verzi 10. Neupřesněný procesor od Qualcommu by měl ve skutečnosti být osmijádrový čip Snapdragon 720G. Případní zájemci mají dostat na výběr ze dvou hardwarových konfigurací (4GB RAM + 64GB úložiště, 6GB RAM + 128GB úložiště).

Zdroj: Twitter účty @BenGeskin, @TechDroider, @9TechEleven

Kromě herních funkcí se očekává až 22,5Wattové rychlé nabíjení, čtveřice objektivů umístěných v zadní části, proděravěný otvor vpředu pro selfie kamerku a podpora sítí 5. generace. Dostupné fotografie neznázorňují snímač otisků prstů, kterému mohli najít místo přímo pod displejem nebo v bočním tlačítku. Barevné varianty budou připraveny celkem tři – Interstellar Black, Glacier White a Aurora Blue. Informace kolem základního Redmi Note 9 nejsou doposud známy.

Zdroj: Geekbench.com, GSMArena.com

Zdroje: gizmochina.com, gsmarena.com, gsmarena.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim