reklama

Facebook Příběhy půjde automaticky sdílet na Instagram

Facebook Příběhy půjde automaticky sdílet na Instagram
2020-03-10T18:32:39+01:00
• 11. 3. 2020

Zdroj: The Verge

Příběhy jsou asi nejvíce rozšiřovanou nebo i kopírovanou funkcí poslední doby. Nejenže ji najdeme na mnoha sociálních sítích, ale zamířila dokonce na LinkedIn nebo Youtube. V dohledné se objeví tyto dočasné příspěvky i na Twitteru, byť v trochu jiné podobě. Jak se ukazuje, Facebook chystá větší provázanost mezi službami, tedy v rámci Příběhů (Stories).

Facebook Stories do Instagram Stories

Již nějakou dobu můžete automaticky nebo manuálně sdílet, respektive přeposílat příběhy z Instagramu na svůj běžný profil nebo Facebook stránku. Opačná cesta nebyla k dispozici. Jane Manchun Wong (@wongmjane) se ale podařilo objevit v aplikaci Facebook několik řádků kódu, které nasvědčují tomu, že se chystá možnost automatického sdílení z Facebooku na Instagram.

Jane se podařilo patřičné části kódu aktivovat, díky čemuž se nám dostává částečný pohled na to, co očekávat. V podstatě v nastavení bude možnost sdílet Příběhy z Facebooku automaticky na propojený Instagram účet. Níže se nabízí ukázka, jak bude vypadat implementace, ale nemyslíme si, že bude dostupná jen varianta s automatickým sdílením.

ESsGwXvWAAAsnUt 2160x1585x

Zdroj: Jane Manchun Wong (@wongmjane)

Jakmile Facebook dokončí tuto novinku a začne ji rozšiřovat, bude k dispozici i manuální přesdílení Příběhu na Instagram, minimálně se jedná o náš odhad. Nabízí se ale otázka, jestli to bude jediné propojení. Facebook ještě vlastní službu WhatsApp, která také disponuje Příběhy. Možná se nakonec dočkáme kompletního provázání mezi všemi službami.

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim