reklama

Samsung ukončí výrobu LCD displejů pro mobily

Samsung ukončí výrobu LCD displejů pro mobily
2020-03-31T11:30:19+01:00
• 31. 3. 2020

Zdroj: MacRumors

3

Samsung je jedním z předních lídrů v mnoha oblastech. Dalo by se říci, že jako jeden z mála výrobců dokáže vytvořit jakoukoliv součástku pro své smartphony. Ve skutečnosti ale používá i dodavatele, zejména  důvodu velké distribuce a poptávky u mobilů. Divize Samsung Display navíc dodává zobrazovací panely mnoha společnostem, i konkurenci jako takové. V tuto chvíli se soustřeďuje zejména na AMOLED displeje, přičemž se pracuje i na dalších technologiích. Co se týče LCD panelů, tak se blíží jejich konec.

Samsung a LCD

Jihokorejský gigant investoval nemalé částky pro technologie AMOLED displejů, díky čemuž se stal největším dodavatelem. V této oblasti má sice konkurenci v podobě LG Display, BOE nebo JDI, ale co se týče ve velikosti produkce, je číslem jedna. Zřejmě této konkurenci přenechá kompletně trh s LCD panely, jelikož ukončí svou vlastní výrobu.

Samsung má v tuto chvíli dvě továrny na LCD displeje v domovské zemi a dvě v Číně. Minimálně jedna z nich projde renovací a soustředí se na technologii Quantum Light-Emitting Diode (QLED). Zbylé budou ukončeny ke konci tohoto roku. Společnost dodává, že minimálně do konce tohoto roku se nic nezmění pro partnery a stále bude plnit dodávky. Zřejmě ještě nějakou chvíli bude produkovat LCD displeje, ale ukončení výroby je jasně dané.

Samsung Galaxy Fold 2 4933x2775x

Zdroj: Dotekomanie.cz

To samozřejmě neznamená, že by se na trhu neobjevily mobily s LCD displeji. V této oblasti se pokračuje ve vývoji a dokonce se chystá upravená verze, která bude obsahovat čtečku otisků prstů. Jen v této oblasti již nebude působit Samsung. Firma se zřejmě výhradně soustředí na AMOLED technologií, což by mohlo vést ke zvýšení produkce a snížení ceny.

Otázkou je, jak se tato změna dotkne trhu a jak této příležitosti využije konkurence. Možná toto rozhodnutí souvisí i s přechodem společnosti Apple na AMOLED technologii, tudíž se chce Samsung více soustředit na tuto technologii.

Zdroje: reuters.com, techradar.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Martin Jeřábek

31. 3. 2020, 16:19

Apple nikdy nebral LCD displeje od Samsungu takže to nedává logiku, vždy to byl LG. Jinak největší lídr v OLED v mobilů ale u TV dává šmejd QLED který je jen upravený VA panel a chová se to jako IPS, pozorovací úhly o ničem, barvy to samé, černá není černá, joo nejvíc mu bere post v TV LG s jeho Nejlepšími oled displeje na světě v TV.

Hakus von Tyros

31. 3. 2020, 16:38
Android aplikace

Hih.
Odkud je to opsané ?
Jo, jo.

Přemysl Vaculík

VIP 31. 3. 2020, 18:13

Taky nikde netvrdím, že se tak dělo. Jen jsem to bral z toho pohledu, že se Samsung více soustředí na dodávky AMOLED panelů. Článek jsem poupravil.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim