reklama

Startup World Cup & Summit 2020

Startup World Cup & Summit 2020
2020-02-21T18:00:57+02:00
• 21. 2. 2020

Foto: Startup World Cup

Okamžitou investici 500 000 dolarů může získat vítěz evropského finále soutěže o nejlepší startup, která se už tradičně uskuteční v Praze v rámci dubnového Startup World Cup & Summitu (SWCSummit). Do bojů o titul kontinentálního šampiona se mohou zapojit i české startupy. Stačí do 12. března 2020 vyplnit registrační formulář na webu www.swcsummit.com. Registrace je bezplatná a přihlášeným startupům vedle soutěže umožní i setkat se napřímo s klíčovými investory, mentory a dalšími osobnostmi startupového světa. Akce je přístupná také široké veřejnosti.

České startupy mají poslední týdny na registraci

Hlavními osobnostmi, které ve dnech 28. a 29. dubna v rámci akce vystoupí, budou filmová producentka, režisérka a podnikatelka Tosca Musk, která stojí za úspěšnou platformu Passionflix, specializující se na streamování a vlastní produkci romantických filmů a seriálů (mimochodem, je to sestra Elona Muska), dále Marvin Liao – investor a mentor, který prostřednictvím akcelerátoru 500 Startups investoval do stovek úspěšných startupů, včetně tzv. unicornů, a respektovaná startupová manažerka Irina Nicoleta Scarlat, zodpovědná za růst značky Revolut.

Ústřední trojici doplní například odborníci na kosmický výzkum Tom Cwik a Frank Salzgeber z NASA a ESA, kteří budou diskutovat o vývoji a využití kosmických technologií. Velmi zajímavou osobností pak bude technologický velvyslanec Dánska Mikael Ekman a chybět nebude ani český zástupce – vizionář, matematik, mecenáš a miliardář Karel Janeček.

Šance oslovit napřímo investory i mentory

„SWCSummit nabízí jedinečnou příležitost vyzkoušet si prezentaci před odbornou porotou, poměřit své síly s konkurencí, čerpat inspiraci, a především navázat klíčové kontakty,“ shrnuje Vítek Šubert, jeden z pořadatelů akce a CEO fondu UP21.

„Díky chytré aplikaci nabízíme startupům jedinečnou možnost domluvit si napřímo one-on-one schůzky s klíčovými investory i mentory. Stačí se registrovat, nepodcenit přípravu a včas si vše rezervovat. O veškerou organizaci už se postaráme my,“ doplňuje ho další spolupořadatel Václav Pavlečka z investorského fondu Air Ventures.

K úspěchu pomůže i babička

O úspěchu v soutěži podle Pavlečky a Šuberta, kteří pravidelně usedají v porotě, nerozhoduje ani tak genialita nějakého produktu či služby, jako schopnost tvůrců dané řešení náležitě prodat.

„Zejména u českých startupů je právě tohle častým limitem. Rozhodně tu máme potenciál k miliardovým byznysům globálních měřítek. Vynikáme v oblastech kyberbezpečnosti, medicíny, nanotechnologií či 3D tisku, jsme líhní vývojářských talentů. Ve srovnání se západními trhy nám však chybí sebevědomí. I to chceme pořádáním soutěže změnit. Přihlášeným startupům proto doporučujeme trénovat prezentaci před porotou nanečisto. Aspoň pětkrát, klidně před vlastní babičkou. Právě tohle ve výsledku může rozhodnout o tom, komu dáme, nebo nedáme půl milionu dolarů,“ vysvětluje Pavlečka.

Foto: Startup World Cup

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Redakce

Dotekománie vás provede světem mobilních zařízení a technologií. Čtěte, ptejte se, komentujte.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat