reklama

Ruská vláda si prosadí vlastní obsah v zařízeních

Ruská vláda si prosadí vlastní obsah v zařízeních
2020-01-31T22:50:29+02:00
• 1. 2. 2020

Ruští poslanci opět plánují utahovat opasky u výrobců chytrých zařízení, přičemž teprve nedávno vstoupil v platnost již jeden méně populární zákon. Federální antimonopolní služba si s největší pravděpodobností prosadí zákon, který všem firmám přikáže předinstalovat aplikace na podporu tradičních hodnot. Toto vládní nařízení by se mělo hlavně týkat produktů v podobě chytrých telefonů, tabletů a počítačů.

Konec obsahu ze západu

V listopadu loňského roku už ruská vláda zakázala prodej elektronických zařízení, která nemají v základu softwarový obsah z Ruska. Cílem zákona je uživatele informovat o alternativách oblíbených aplikací ze západu. Připravovaná směrnice posune hranice ještě dále, protože zařízení budou muset mít aplikace „pro utváření priorit tradičních ruských duchovních a morálních hodnot.“ Uživatelům to údajně přinese větší výběr, dostanou možnost podpořit a zviditelnit ruské vývojáře. K tomu navíc výrobce čeká přesný postup instalace, bez něhož vůbec nezískají povolení k prodeji.

Asociace obchodních společností a podnikatelů stihla vydat vyjádření, ve kterém mimo jiné přímo zmiňují, že instalace u vybraných zařízení nebude možná. Narazit například může společnost Apple z Kalifornie, a proto jejich zástupci nyní zvažují stažení z mobilního trhu, kde negenerují významná čísla.

Zdroje: gizmodo.com, gizmochina.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim