reklama

Ruská vláda si prosadí vlastní obsah v zařízeních

Ruská vláda si prosadí vlastní obsah v zařízeních
2020-01-31T22:50:29+02:00
• 1. 2. 2020

Ruští poslanci opět plánují utahovat opasky u výrobců chytrých zařízení, přičemž teprve nedávno vstoupil v platnost již jeden méně populární zákon. Federální antimonopolní služba si s největší pravděpodobností prosadí zákon, který všem firmám přikáže předinstalovat aplikace na podporu tradičních hodnot. Toto vládní nařízení by se mělo hlavně týkat produktů v podobě chytrých telefonů, tabletů a počítačů.

Konec obsahu ze západu

V listopadu loňského roku už ruská vláda zakázala prodej elektronických zařízení, která nemají v základu softwarový obsah z Ruska. Cílem zákona je uživatele informovat o alternativách oblíbených aplikací ze západu. Připravovaná směrnice posune hranice ještě dále, protože zařízení budou muset mít aplikace „pro utváření priorit tradičních ruských duchovních a morálních hodnot.“ Uživatelům to údajně přinese větší výběr, dostanou možnost podpořit a zviditelnit ruské vývojáře. K tomu navíc výrobce čeká přesný postup instalace, bez něhož vůbec nezískají povolení k prodeji.

Asociace obchodních společností a podnikatelů stihla vydat vyjádření, ve kterém mimo jiné přímo zmiňují, že instalace u vybraných zařízení nebude možná. Narazit například může společnost Apple z Kalifornie, a proto jejich zástupci nyní zvažují stažení z mobilního trhu, kde negenerují významná čísla.

Zdroje: gizmodo.com, gizmochina.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim