reklama

Google Duo dostane funkci pro přepis

Google Duo dostane funkci pro přepis
2020-02-27T21:41:21+02:00
• 28. 2. 2020

Grafika: Dotekomanie.cz

Google má tak trochu problém se službami pro komunikaci, nebo spíše měl. Dříve nabízel několik komunikačních nástrojů, které představoval a rušil jako na běžícím pásu. Nyní se situace ustálila. Hangouts si prochází změnou na Hangouts Chat a Meet, pro běžné psaní má Zprávy pro Android s podporou RCS a pro volání a video hovory na druhou stranu Google Duo. Nyní se dozvídáme, že právě druhá zmíněná služba dostane hodně zajímavou funkci.

Google Duo a zprávy

Odhalování chystaných funkcí se věnuje Jane Manchun Wong, které se nejen podaří najít novinky ve zdrojových kódech, ale mnohdy se jí podaří aktivovat patřičné části, díky čemuž se naskýtá pohled, co vlastně očekávat. Nyní zde máme náznak funkce, kterou se bude Google Duo značně odlišovat. Služba jako taková nabízí posílání hlasových zpráv, případně video zpráv. Google v dohledné době nabídne možnost přepisu.

Zdroj: Jane Manchun Wong

Na obrázku výše je ukázka nastavení, na které se pracuje a ještě není aktivní. Zde budou moci uživatelé aktivovat možnost odeslání zprávy na servery Googlu, kde dojde k přepisu, který bude poskytnut uživateli. Google zde dodává, že zprávy jako takové nebudou ukládány. Až bude funkce aktivní, nebudete muset čekat na klidné prostředí, abyste se dozvěděli, co dotyčný namluvil. Jednoduše si necháte zobrazit přepis zprávy.

Zdroj: Jane Manchun Wong

Další novinka, na které se pracuje, je obrazovka s bezpečnostními informacemi. Google chce být více transparentní, takže uživatelé najdou vše patřičné na nové obrazovce. I zde platí, že novinka ještě není k dispozici, ale zřejmě se dostane mezi uživatele dříve než přepis. U něj zatím nevíme, jaké jazyky bude podporovat.

Zdroje: twitter.com, twitter.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim