reklama

Apple, Samsung a další nabídnou nové 65W nabíječky

Apple, Samsung a další nabídnou nové 65W nabíječky
2020-02-23T15:00:12+02:00
• 23. 2. 2020

Grafika: Macpow.com

5

Dlouho jsme čekali na novou technologii baterií, které by nabídly větší kapacitu, delší životnost a další možnosti oproti současným technologiím. Bohužel vývoj není tak jednoduchý a jsou zde komplikace s vývojem. Místo toho se firmy začínají soustřeďovat na vylepšování současných možností. Například nabíjení mobilních telefonů se zrychluje a v podstatě se jedná o aktuální trend. V tomto ohledu například najdeme i 66W technologie. Nyní se ale objevují informace, že společnosti tento rok začnou více nabízet 65W technologii u nabíječek.

65W jako standard?

Společnosti již nabízí rychlé nabíjení a kromě komplikací s vývojem baterií, jsou zde určité hranice i v případě nabíječek. Současná technologie založená na křemíku sice umožňuje vytvoření takových zdrojů, které umí dodat 65W do mobilních zařízení, ale ovlivňuje to jejich velikost. Firmy ale nyní přejdou na novou technologii založenou na GaN.

GaN je nitrid gallitý, který nahradí křemík používaný u těchto nabíječek. Díky tomu lze docílit patřičného zmenšení. V tomto případě nejde jen o velikost, technologie nabízí vyšší účinnost, přičemž se dá docílit i rychlejšího nabíjení. V tuto chvíli mají novou technologii nabíječek nabídnout společnosti jako Xiaomi, Huawei, Samsung, Oppo a Apple.

Obrázek: Choetech

V této oblasti společnosti budou moci do budoucna nabídnout i 100W technologii, ale na tu si budeme muset počkat. Ostatně se musí udělat patřičný vývoj i u samotných baterií. Těm nesvědčí takové hodnoty a některé firmy to řeší použitím dvou baterií v jednom zařízení, které se nabíjejí paralelně. Tento rok bychom se tedy mohli dočkat menších, lehčích  a rychlejších nabíječek založených na GaN.

Zdroje: techradar.com, techradar.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Martin Jeřábek

23. 2. 2020, 15:34

K čemu pro Apple když ten umí sotva 5W 😂 natož 18W

Přemysl Vaculík

VIP 23. 2. 2020, 15:42

Pro MacBooky :D

Martin Jeřábek

23. 2. 2020, 16:01

Tak aspoň pro to no 😁 i když macbook nemá lepší? 100W nebo víc?

Přemysl Vaculík

VIP 23. 2. 2020, 16:17

To nevím, ale nová technologie nabízí o něco lepší vlastnosti a zejména menší velikost.

Martin Jeřábek

23. 2. 2020, 17:28

Záleží na testech jestli bude tak super..

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim