Apple v Číně zavírá obchody a kanceláře

Apple v Číně zavírá obchody a kanceláře
2020-02-02T11:30:05+02:00
• 2. 2. 2020

Krátké oficiální prohlášení vydala společnost Apple k aktuální situaci v Číně, kde se počet nakažených koronavirem blíží k 10 tisícům. Americká firma byla sice donucena k nepopulárnímu kroku ve vztahu k zákazníkům, ale rozhodla se tak pro dobro zaměstnanců po vzoru jiných gigantů působící v této části světa. V každém případě vydané stanovisko prozatímně platí na relativně krátkou dobu.

Jedině přes internet

Zájemci o produkty s logem nakousnutého jablka z Číny budou moci využít pouze internetového obchodu, protože výrobce do 9. února preventivně uzavřel veškeré kanceláře, obchody a kontaktní centra působící na pevninské Číně. Apple chce údajně být opatrný vůči svým zaměstnancům a zároveň bere v potaz stanovisko vydané předními zdravotnickými odborníky včetně Světové zdravotnické organizace.

K podobnému kroku se rozhodl i Starbucks, který preventivně uzavřel více než 2 000 poboček v Číně. Dokonce automobilky Honda a Nissan evakuovaly pracovníky z výrobního závodu ve městě Wuhan, kde byl nebezpečný virus poprvé objeven. Úplným závěrem můžeme zmínit, že dřívější spekulace hovořily i o možném narušení produkce nového iPhonu 9 nebo AirPodů, ale hlavní partner Foxconn všechny ujistil a řekl, že bude nadále plnit všechny celosvětové výrobní povinnosti.

Zdroj: gsmarena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Julinek

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat