reklama

Apple v Číně zavírá obchody a kanceláře

Apple v Číně zavírá obchody a kanceláře
2020-02-02T11:30:05+02:00
• 2. 2. 2020

Krátké oficiální prohlášení vydala společnost Apple k aktuální situaci v Číně, kde se počet nakažených koronavirem blíží k 10 tisícům. Americká firma byla sice donucena k nepopulárnímu kroku ve vztahu k zákazníkům, ale rozhodla se tak pro dobro zaměstnanců po vzoru jiných gigantů působící v této části světa. V každém případě vydané stanovisko prozatímně platí na relativně krátkou dobu.

Jedině přes internet

Zájemci o produkty s logem nakousnutého jablka z Číny budou moci využít pouze internetového obchodu, protože výrobce do 9. února preventivně uzavřel veškeré kanceláře, obchody a kontaktní centra působící na pevninské Číně. Apple chce údajně být opatrný vůči svým zaměstnancům a zároveň bere v potaz stanovisko vydané předními zdravotnickými odborníky včetně Světové zdravotnické organizace.

K podobnému kroku se rozhodl i Starbucks, který preventivně uzavřel více než 2 000 poboček v Číně. Dokonce automobilky Honda a Nissan evakuovaly pracovníky z výrobního závodu ve městě Wuhan, kde byl nebezpečný virus poprvé objeven. Úplným závěrem můžeme zmínit, že dřívější spekulace hovořily i o možném narušení produkce nového iPhonu 9 nebo AirPodů, ale hlavní partner Foxconn všechny ujistil a řekl, že bude nadále plnit všechny celosvětové výrobní povinnosti.

Zdroj: gsmarena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat