reklama

Tinder, Grindr a další aplikace sdílejí citlivá data

Tinder, Grindr a další aplikace sdílejí citlivá data
2020-01-30T11:30:43+02:00
• 30. 1. 2020

Zdroj: tinder

Některé z nejpopulárnějších seznamovacích aplikací byly obviněny za hrátky s citlivými daty. Norská spotřebitelská rada zveřejnila zprávu, ve které obviňuje Grindr, OKCupid a Tinder z nezodpovědného šíření různých stupňů informací o GPS poloze, sexualitě a dalších osobních informací.

Tinder a další aplikace porušují GDPR

Přestože se Grindr zavázal, že nebude sdílet informace o HIV a určité sexuální identifikace s reklamními partnery, přenáší informace o sledování uživatelů více než desítkám společnostem. Firma OKCupid pak dokonce zaslala analytické firmě Braze údaje o užívání drog, etnicitě a politických názorech.

Tinder

Zpráva ale obvinila i ad-tech společnosti, které jsou pouhými prostředníky, zejména Twitter MoPub. V tomto případě jde o zprostředkovatele osobních údajů společnosti Grindr, které navíc byly poskytnuty ATN a AppNexus či OpenX.  

Většina aplikací (včetně jiných než seznamovacích aplikací, jako je Muslim – Qibla Finder) navíc neposkytuje jasné informace o tom, s čím souhlasíte, nebo o jakémkoli nastavení v aplikaci, která tato sdílení ovládají. Často musíte projít právními dokumenty, abyste pochopili, co se vlastně s vašimi daty děje. Případně můžete přímo kontaktovat společnost a svůj souhlas neudělit. Podle zveřejněné zprávy jde o porušení GDPR, čehož se dopustil Grindr, Twitter, AppNexus, OpenX a další dvě reklamní firmy AdColony a Smaato. Již brzy by měl proběhnout soudní proces.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim