reklama

FBI odemklo iPhone 11 Pro pomocí GrayKey

FBI odemklo iPhone 11 Pro pomocí GrayKey
2020-01-19T16:30:46+02:00
• 19. 1. 2020

Společnost Apple si velice pevně stojí za svým prohlášením, že nikdy nebude pomáhat v odmykání svých zařízení. Mnoho lidí si tedy může položit otázku, proč FBI neustále potřebuje pomoc ze strany Applu, když o tomto stanovisku ví. Existuje totiž mnoho nástrojů od firem třetích stran, které jsou schopny odemknout iPhone 5 a iPhone 7.

FBI má nástroj pro odemčení zařízení

Podle nové zprávy firmy Forbes se zdá, že FBI nedávno použilo jeden z těchto nástrojů k odemknutí nejnovějšího, teoreticky nejbezpečnějšího, iPhonu, který kdy společnost s logem nakousnutého jablka prodávala. Zajímavé je, že na tento nástroj FBI narazilo na černém a šedém trhu. 

FBI

Vyšetřovatelé měli pro odemknutí telefonu použít speciální hardwarový nástroj pod názvem GrayKey. Právě tímto nástrojem dokázali odemknout zařízení iPhone 11 Pro Max. Mobilní zařízení měl patřit Baris Ali Kochovi, jenž byl obviněn z pomoci jeho odsouzenému bratrovi uniknout ze země tím, že mu dovolil používat svůj cestovní pas. 

Daný iPhone byl uzamčen přístupovým kódem, přičemž majitel odmítl zařízení odemknout – dokonce FBI nebylo schopno použít ani Face ID. Díky tomu se vyšetřovatelé museli podívat na černý trh, kde objevili GrayKey. 

FBI díky GrayKey našlo jednoduchý způsob, jakým může odemknout téměř jakýkoli iPhone. Vybízí se tedy otázka, proč současný prezident Donald Trump a generální prokurátor William Barr neustále vyzývají Apple, aby v podobných případech odemykal jeho zařízení. Nejpravděpodobnější možností je, že se jedná o politický krok k prosazení právních předpisů, které by vyžadovaly, aby společnost Apple a další technologické firmy poskytovaly zadní vrátka k odemykání zařízení.

Zdroj: ww.9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim