reklama

Amazon je nejhodnotnější značkou po třetí za sebou

Amazon je nejhodnotnější značkou po třetí za sebou
2020-01-26T16:30:08+02:00
• 26. 1. 2020

Zdroj: Amazon

1

Britská společnost Brand Finance každoročně sestavuje celosvětový žebříček 500. nejhodnotnějších firem a ani uplynulý rok analytici samozřejmě nezapomněli zhodnotit. Podle nejnovější zprávy si čelní pozici pohlídal americký gigant Amazon, který jak udržel vysoko nastavenou laťku, tak dosáhl i na impozantní nárůst. Z celkového pohledu všeobecně upadají značky z oblasti telekomunikací, ale ty může znovu výrazně nastartovat příchod 5G sítí.

Dva se perou a třetí se směje

První místo tedy patří Amazonu s hodnotou 220,7 miliard dolarů a meziročním nárůstem o 17,5 %, za nímž stojí expanze v oblasti streamovacích služeb, logistiky, spotřební elektroniky. Na druhé místo se po roční přestávce opět dostala společnost Google (159,7 miliard dolarů). Využila tak poklesu o 8,5 % v případě kalifornského Applu okupující nyní třetí pozici, díky aktuální hodnotě 140,5 miliardy dolarů.

Desítku technologických firem uzavírá Microsoft (117 miliard dolarů), kterému doslova dýchá na záda Samsung s hodnotou 94,4 miliardy dolarů. Za zmínku ještě stojí sedmý Facebook nebo desátý Huawei ohodnocen 65 miliardami dolarů. Závěrem zmiňovaný propad se dotkl hlavně mobilních operátorů Verizon, AT&T, China Mobile a čínských bankovních institucí China Construction Bank, Agricultural Bank Of China, Bank of China.

Zdroje: brandirectory.com, gsmarena.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Hakus von Tyros

26. 1. 2020, 16:55
Android aplikace

U Amazonu jsem prvně nakupoval cca před 4 roky.
Zásilka (obal i zboží) dorazili poškozené.
Od té doby již ani náhodou.
Jà Amazon NE. V žádném případě.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim