reklama

Apple TV+ a seriál Servant kopíruje film z roku 2013

Apple TV+ a seriál Servant kopíruje film z roku 2013
2020-01-19T19:30:58+02:00
• 19. 1. 2020

Apple a M. Night Shyamalan, producent seriálu Servant, který je exkluzivně k dispozici pouze pro Apple TV+, nyní společně čelí novému soudnímu procesu. Podle všeho se totiž zdá, že seriál Servant kopíruje film „The Truth About Emanuel“. 

Apple TV+ čelí své první žalobě

Režisérka „The Truth About Emanuel” Francesca Gregorini tvrdí, že tvůrci seriálu Servant přizpůsobili zápletku jejího filmu a dokonce použili i stejný filmový jazyk, což má za následek podstatě podobný pocit, náladu a téma. 

Apple TV+

Spolu s těmito body režisérka uvedla, že Servant má také nápadně podobné a vysoce idiosynkratické postavy, scény, režijní volby a způsoby vyprávění. Film „The Truth About Emanuel“ byl vydán před sedmi lety, tedy v roce 2013. Příběh pojednává o 17leté chůvě, která se stará o dítě, které se následně ukáže jako panenka nahrazující zemřelé dítě, což je ve skutečnosti velice podobné seriálu Servant. 

Žaloba směřuje přímo na službu Apple TV+, tvůrce Tonyho Basgallopa a na producenta M. Night Shyamalana. Producent se k této žalobě vyjádřil slovy, že seriál Servant byl vyvíjen ještě před vydáním „The Truth About Emanuel“. 

„Obžalovaní arogantně odmítli protesty paní Gegorini tím, že nejasně prohlásili, že seriál Servant byl ve vývoji dlouho před tím, než byl film The Truth About Emanuel vydán, a že jakákoli podobnost je náhoda“.

Gregorini se dožaduje dosud nespecifikovaného finančního odškodnění, zisků společnosti Apple a příkaz k ukončení vysílání pořadu. 

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim