reklama

AMOLED displeje budou v roce 2020 na vzestupu

AMOLED displeje budou v roce 2020 na vzestupu
2020-01-05T18:00:34+02:00
• 5. 1. 2020

Analytická společnost Counterpoint Research vydala novou prognózu mobilního trhu pro rok 2020, kterou analytici protentokrát zaměřili na prodeje chytrých telefonů s konkrétním typem displeje. Konečný výsledek vychází nejen z historických dat nebo informací od jednotlivých dodavatelů. V každém případě hlavními tahouny budou největší výrobci telefonů z Číny a jejich zařízení určené do střední třídy.

LCD panelům ujíždí vlak

V roce 2020 by mělo být prodáno až 600 milionů kusů zařízení vybavených AMOLED displejem díky výrazné oblibě mezi uživateli a tento trend rozhodně nemá v dohledné době klesat. To v přímém srovnání představuje impozantní 46% nárůst oproti letošnímu roku 2019.

Momentálně patří Samsung mezi přední odběratele AMOLED displejů s podílem 45 %. Za něj se staví americký Apple (16 %) a čínské Oppo (11 %). K nim se zanedlouho připojí Huawei, Vivo, Realme či Xiaomi. AMOLED displejům v pozdější době začnou šlapat na paty OLED displeje, ale pro výrobce (BOE, Tianma, CSOT) je zatím přechod z LCD časově a kapacitně náročný.

Závěrem můžeme zmínit, že blízká budoucnost rozdělí trh do tří základních částí. První část nabídne LCD displeje u zařízení do 200 dolarů (tj. cca 4 534 Kč), za něj se postaví AMOLED displeje s hodnotou zařízení do 300 dolarů (tj. cca 6 800 Kč) a OLED displeje zastoupí cenovou hranici 300 až 500 dolarů (tj. cca 6 800 – 11 334 Kč).

Zdroje: gizmochina.com, counterpointresearch.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat