reklama

Youtube představuje nejen nový vzhled pro tablety a počítače aktualizováno

Youtube představuje nejen nový vzhled pro tablety a počítače [aktualizováno]
2019-11-15T07:10:20+02:00
• 15. 11. 2019

Zdroj: Youtube

Aktualizováno 15. 11.

Přibližně před týdnem jsme se dočkali oznámení, že webová stránka Youtube projde změnou, což se bude týkat počítačů a tabletů. Nyní by měla být nová podoba k dispozici v širším měřítku. Kromě větších náhledových karet se ale hlavně nabízí možnost vytvoření fronty, co se má přehrávat za sebou. Díky tomu si můžete „naklikat“ videa a pak jen pohodlně nerušeně sledovat obsah.

Původní článek 7. 11.

Poslední výraznou změnou pro webovou verzi Youtube bylo přidání podpory tmavého vzhledu. Po nějakém čase zde máme několik novinek, přičemž jedna z nich se týká vzhledu webové stránky pro počítače a tablety se systémy Android a iOS. Zřejmě se najde nemá část lidí, kterým se změna nebude líbit.

Youtube v novější podobě

Zpravidla, když Google představí větší prvky u nějaké aplikace, dojde k omezení viditelnosti obsahu, respektive počtu prvků na hlavní obrazovce. Následně si lze všimnout, že uživatelé takové novinky hodnotí záporně, jelikož musí pro více obsahu například skrolovat. Něco podobného se děje u náhledů videí na hlavní stránce. Ty jsou větší a jejich počet byl omezen.

Naštěstí v tomto případě nejde jen o vzhled. Nová velikost má naštěstí i funkční prvek. K dispozici bude možné tlačítko, skrze které přidáte dané video do fronty. Díky tomu si můžete naklikat, co budete sledovat a následně se po přehrání nemusíte starat, co si dál pustíte. Funkce jako taková byla po omezenou dobu v testování a nyní se jí dočkají všichni uživatelé.

Samotné menu u jednotlivých náhledů videí v rámci doporučovaného obsahu je rozšířeno o možnost nedoporučování daného kanálu. Pokud tedy pravidelně vidíte obsah od Youtube kanálu, který nemáte rádi, můžete se ho takto jednoduše zbavit.

Další novinka se bude týkat možnosti nastavení filtrů pro doporučovaný obsah. Tato funkce se testuje v aplikaci pro mobily, a zřejmě se jí brzy dočkáme. Youtube nestanovil, kdy bude dostupná. Zatím nemáme k dispozici nový vzhled, ani samotné funkce, pravděpodobně dojde k postupnému rozšiřování v následujících týdnech. Předpokládáme, že podobné novinky zavítají i do aplikací pro smartphony, byť vzhled se nebude měnit.

Zdroje: youtube.googleblog.com, engadget.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat