reklama

Huawei Mate 30 Pro bude mít dva 40MPx senzory na zádech aktualizováno

Huawei Mate 30 Pro bude mít dva 40MPx senzory na zádech [aktualizováno]
2019-08-06T14:59:34+02:00
• 6. 8. 2019
3

Aktualizováno 6. 8.

Nějakou dobu se neobjevily nějaké spekulace kolem nadcházející novinky Huawei Mate 30 Pro. Sice se v poslední době objevilo několik rednerů, na kterých má být novinka ukázána s ochranným obalem, ale zatím nelze zcela potvrdit tento design.

Jestli se jedná o skutečný vzhled Huawei Mate 30 Pro, lze konstatovat, že se nedočkáme konektoru pro sluchátka. Přední strana bude mít značný výřez, zřejmě kvůli rozpoznání obličeje a čtečka otisků prstů bude v displeji. Zadní strana ponese celkem 4 foťáky. Právě zde se objevila nová informace, že by dva foťáky měly obsahovat 40MPx senzory. Sice nabídnou stejné rozlišení, ale jejich velikost bude různá.

Zatím to tedy nevypadá na použití periskopického systému. Možná Huawei chystá pro tuto řadu jinou novinku a maximální zoom zůstane u řady Huawei P.

Aktualizováno 16. 6.

Přibližně za 3 měsíce se zřejmě dočkáme představení novinek v rámci série Mate od společnosti Huawei. Velkým překvapením bude, jestli se mobil dostane na globální trh a případně s jakým systémem. Nyní se objevují rednery modelu Mate 30 Pro. Sice nemůžeme potvrdit, že se skutečně jedná o tento model, ale více méně odpovídá spekulacím.

Kromě toho se objevují informace, že displej nabídne 90Hz obnovovací frekvenci. U baterie by měla být podpora 55W nabíjení a v případě zadní sestavy foťáků se má nabízet 50násobný hybridní zoom – tedy spojení digitálního a optického.

Původní článek 5. 5.

Společnost Huawei teprve nedávno na trh uvedla svůj nový vlajkový model pod názvem P30 a P30 Pro. Nyní se ale na internetu objevila zajímavá informace o tom, že stejnojmenná společnost chystá další kousek v podobě Huawei Mate 30. 

A právě Mate 30 by se měl stát vůbec nejvýkonnějším a nejvybavenějším vlajkovým modelem čínského giganta. Chytrý telefon bude totiž vybaven nejnovější čipovou sadou. Jak jsem již v úvodu článku uvedl, na internetu se objevilo několik informací o tomto dosud nepředstaveném kousku. Pojďme se tedy společně podívat na to, co nás může čekat. 

Huawei Mate 30 Pro bude důstojným nástupcem současné verze

Velmi důvěryhodné zdroje uvedly, že model Mate 30 Pro bude poháněn procesorem Kirin 985. Tato čipová sada pak bude vyrobena 7nanometrovou technologií. Huawei mimo jiné také použije EVC technologii. Podporu 5G sítí má zajistit modem Balong 5000 5G.

Současná generace Mate 20 Pro disponuje 6,39palcovým OLED displejem. Jeho nástupce však dorazí s 6,71palcovým OLED panelem, který dodá společnost BOE. Očekává se také, že zobrazovací panel bude zakřivený ze všech čtyř stran. Jaké nabídne rozlišení není známo. Huawei údajně není ještě stoprocentně rozhodnuto, zda implementuje (ne)oblíbený výřez. 

Mate 20 Pro dokonce také nabízí 3D technologii pro rozpoznávání obličeje. Zda ale tato technologie bude k dispozici i v nové generaci, je zatím ve hvězdách – na druhou stranu je vysoce pravděpodobné, že bude přítomna čtečka otisků prstů v displeji. Další zajímavostí bude přítomnost čtyř zadních fotoaparátů. Kromě toho novinka má nabídnout baterii s kapacitou 4 200 mAh. 

Zdroje: gizmochina.com, gsmarena.com, gsmarena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | bývalý student IT | velký milovník a zároveň kritik Applu | milovník dýmek

Komentáře

Martin Jeřábek

6. 8. 2019, 18:15

Takze design hnus a velký notch jako vážně Huawei kdy už i P30 série ma menší rámečky a díru zde Mate se vrací v čase 😂😂 nechapu ty rámečky

Petr Komárek

17. 6. 2019, 9:15
Android aplikace

A kdo si to koupí když Google nedá aktualizace. ????????????

Matěj Vondráček

17. 6. 2019, 15:34
Android aplikace

Třeba tam dají vlastní systém

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim