reklama

Google končí s aplikacemi AdSense pro mobily

Google končí s aplikacemi AdSense pro mobily
2019-07-15T20:48:50+01:00
• 16. 7. 2019

Google provozuje mnoho služeb a o některých z nich běžní uživatelé ani neslyšeli. Jednou z nich je například AdSense. V podstatě se jedná o nástroj pro majitele webových stránek, který nabízí možnost vytvoření reklamních bannerů a jiných objektů, které pak umísťují na své webové stránky. Zároveň se jedná o službu, prostřednictvím které sledují výkonnost reklam a jejich výdělek. Služba jako taková má i mobilní aplikace, ale to se brzy změní.

AdSense jen jako webová aplikace

Vzhledem k tomu, že AdSense není masová služba, tedy něco, co by využil každý uživatel internetu, tak jsou zde trochu odlišné nároky. Google analyzoval data ohledně návštěvnosti a došel ke zjištění, že uživatelé převážně používají webovou verzi, a to i na mobilních telefonech. Z tohoto důvodu je celkem logické, že Google přesměruje své zdroje a bude hlavně vyvíjet webovou verzi.

Google tak oznámil, že končí mobilní aplikace pro Android a iOS. Stane se tak ještě tento rok, ale nebylo nijak upřesněno, kdy konkrétně. Zároveň plánuje oznámit důležité novinky pro webovou verzi služby AdSense, což se dotkne i mobilní verze webové stránky.

Společnost ve svém ohlášení také zmiňuje, že se nyní nabízejí pro web technologie jako akcelerované mobilní stránky (Accelerated Mobile Pages – AMP) nebo progresivní webové aplikace (Progressive Web Apps – PWA). Je tedy zřejmě, že se vydá touto cestou.

Není to poprvé, co Google ruší mobilní aplikace a vydává se cestou čistě webových aplikací a služeb. Ale není neobvyklé, když udělá opačný krok. Za zmínku stojí Google Fit, kde jsou oficiálně jen mobilní aplikace.

Zdroje: adsense.googleblog.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.czPřidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim