reklama

Google Lens napomohou s výbavou domácnosti i zahrady

Google Lens napomohou s výbavou domácnosti i zahrady
2019-06-04T19:29:56+01:00
• 4. 6. 2019

Na vývojářské konferenci Google I/O 2019 jsme se dočkali představení několika novinek v rámci Google Lens. Tedy aplikace a služby, která využívá strojové učení a jiné pokročilé nástroje pro identifikaci nejrůznějších objektů na fotografiích. Nyní se Google chlubí možnostmi Google Lens, přičemž se zaměřuje na vyhledávání podobných objektů na fotografiích.

Google Lens jako pomocník

Google dnes vydal informaci, že služba Google Lens může napomoci ve vyhledání nábytku do své domácnosti a nejen to. Už jste asi viděli nějakou fotografii, kde se vám líbil nábytek nebo vybavení, ale dohledání konkrétního zboží bylo komplikovanější, nebo minimálně zdlouhavé.

Google Lens napomohou s dohledáním podobného zboží. Stačí v Google Hledání u konkrétní fotografie stisknout tlačítko Google Lens. Dojde k identifikaci objektů a následně si můžete vybrat, co vám líbí. Vyhledávání následně nabídne podobné objekty, díky čemuž můžete přesněji dohledat to, co se vám líbí a případně si to koupit, nebo minimálně dohledat podrobnější informace.

Google si také přichystal odkazy na nejrůznější témata z několika oblastí. Můžete si zkusit novou funkci třeba na:

Další návrhy můžete najít v článku věnovaném tomuto tématu. Zatím nevíme, kdy se tato funkce objeví u nás, jestli vůbec.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim