reklama

Apple vydal iOS 12.4 beta 4, údajně se připravuje na Apple Card

Apple vydal iOS 12.4 beta 4, údajně se připravuje na Apple Card
2019-06-12T18:01:24+02:00
• 12. 6. 2019

Společnost Apple právě dnes, tj. 12. června 2019, zveřejnila v pořadí již čtvrtou beta verzi připravované aktualizace iOS 12.4. Instalační balíček je v současné chvíli samozřejmě k dispozici pouze registrovaným vývojářům, a to za účelem důkladného testování. 

iOS 12.4 beta 4 pouze pro registrované vývojáře

Nová, tedy čtvrtá, beta verze přichází zhruba dva týdny po zveřejnění iOS 12.4 beta 3 a měsíc po vydání finální verze iOS 12.3, což byla významná aktualizace, která přinesla například novou vylepšenou televizní aplikaci. Registrovaní vývojáři si mohou novou beta verzi stáhnout přímo z vývojářského centra společnosti Apple. Pokud ale nechcete procházet web, můžete si instalační balíček stáhnout jako OTA (over-the-air) aktualizaci. 

V prvních třech verzích připravovaného iOS 12.4 nebyly objeveny takřka žádné nové funkce. Lze tedy předpokládat, že se Apple snaží zapracovat na stabilitě a celkovém výkonu operačního systému. Je ale také pravděpodobné, že se americká společnost s logem nakousnutého jablka pomalu a jistě chystá představit novinku v podobě Apple Card.  

Apple Card bude oficiálně k dostání již v létě letošního roku, tudíž iOS 12.4 by mohl být aktualizací, která operační systém iOS na toto spuštění připraví. Pokud zjistíme nějaké nové informace ohledně iOS 12.4 beta 4, budeme tento článek aktualizovat. 

Apple Card: o co se přesně jedná?

V podstatě v samotné aplikaci Apple Wallet si budete moci nechat vygenerovat platební kartu, tudíž se jedná o virtuální službu, jako je třeba Revolut a jiné podobné. Apple slibuje jednoduché používání, nastavování a úpravy. Součástí budou inteligentnější výpisy plateb s čímž bude pochopitelnější seznam útraty s informace, kde se nákup uskutečnil, o co se jednalo a jak moc utrácíte.

Apple se snaží podpořit novinku službou Daily Cach, která vás odmění menší částkou, kterou vám vrátí. Konkrétně se jedná o 2 % z denní útraty. Pokud nakoupíte přímo v obchodě Applu, dostanete 3 %. Navíc Apple zakomponovává funkce pro vylepšení finanční gramotnost.

Na každém zařízení bude vygenerována unikátní platební karta. Apple zdůraznil, že se dbalo na bezpečnost, což také znamená, že hodně funkcí je přímo na zařízení, přičemž Apple nebude poskytovat jakékoliv informace třetím stranám. Aby toho nebylo málo, dokonce jsme se dočkali fyzické podoby této platební služby. Nemá na sobě číslo, bezpečnostní kód a ani místo pro podpis, vše je uloženo v aplikaci.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim