reklama

Instagram – únik milionů osobních dat vlivných uživatelů a společností

Instagram – únik milionů osobních dat vlivných uživatelů a společností
2019-05-23T14:45:36+02:00
• 23. 5. 2019

Facebook patří mezi největší sociální sítě světa, přičemž nesmíme zapomínat ani na Instagram, který se stává velmi důležitou síti, zejména z pohledu vlivných osobností, uživatelů a firem. Nyní zde máme ale další kauzu ohledně úniku informací. Tentokrát za to nemůže samotná sociální síť nebo přímo Facebook.

Miliony vlivných uživatelů

Webu TechCrunch se ozval bezpečnostní analytik Anurag Sen, který informoval redakci, že v rámci Amazon Web Services existuje databáze s miliony uživatelů, přičemž jsou u nich uvedeny jak veřejné informace, tak jsou dostupné také osobní kontakty na vlivné uživatele právě z Instagramu. Součástí jsou také i firemní účty.

Aby toho nebylo málo, u každého záznamu je uvedena přibližná hodnota účtu, která se opírá o počet sledujících, jejich zapojení, počet sdílení a velikosti dosahu. TechCrunch po následném pátrání zjistil, že data patří společnosti Chtrbox, která právě spolupracuje s osobnostmi na Instagramu a platí je za propagaci produktů.

Příběhy

Data byla dostupná bez jakéhokoli zabezpečení a byla relativně aktuální. Sice se nemusí jednat o nějak významný únik dat, ale je vidět, že i v době nasazování nejrůznějších opatření se stále objevují podobné problémy. Facebook se již do celé věci vložil a urgoval u Chtrbox stažení dat. Následně se tak stalo a databáze byla stažena z internetu. I tak si ji někdo mohl stáhnout. Vzhledem k tomu, že obsahuje i citlivé informace, lze je využít, zejména po stránce promování produktů a služeb.

Zdroje: techcrunch.com, phonearena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim