reklama

Google zřejmě odebere ADB zálohu a obnovení

Google zřejmě odebere ADB zálohu a obnovení
2019-05-10T18:00:27+02:00
• 10. 5. 2019
4

Android na svém začátku umožňoval mnoho modifikací a úprav, ale v poslední době přichází o některé funkce, hlavně kvůli zabezpečení a ochrany osobních údajů. Případně dochází k omezování. Příklad může být nahrávání hovorů nebo možnost využívat API pro přístup k SMS a historii hovorů. Nyní se zřejmě dočkáme dalšího omezení, ale s největší pravděpodobností se to nedotkne běžných uživatelů.

ADB záloha a obnovení

Zálohování dat z telefonu se snaží řešit Google i ostatní společnosti. Hlavním důvodem je samozřejmě nabídnout uživatelům možnost obnovení dat, ale mnohdy je tato funkce používána pro přechod z jednoho zařízení na druhé. Někteří uživatelé ale přecházejí častěji, a to i mezi nejrůznějšími mobily od různých výrobců. Zde zpravidla zkušenější uživatelé používají ADB (Android Debug Bridge) pro zálohu a obnovení dat.

Na základě komentáře v AOSP (Android Open Source Project) se zřejmě dočkáme odebrání této funkcionality někdy v budoucích verzích Androidu. Zatím se zde nachází jednoduché varování, že tato funkce bude depraktikována. Minimálně již nebude podporována. Vzhledem k tomu, že tento styl zálohování nevyžadoval root, jednalo se o velmi rychlý pohodlný způsob zálohy a obnovení aplikací a jiných dat.

Zatím není jasné, jestli bude k dispozici alternativa, ale zřejmě ne. Pokud budete chtít v budoucnu provádět podobné zálohy, zřejmě budete potřebovat root svého zařízení. Nyní si musíme počkat na informaci, kdy přesně Google odebere ADB zálohování a obnovování. V Androidu 10 to zřejmě ještě nebude, ale možná již v tom dalším.

Zdroje: xda-developers.com, xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Sepp Winkler

13. 5. 2019, 14:46

Ďalší krok proti používateľom. Ale určite sa rozšíria možnosti distribúcie plateného odpadu a reklám :(

Jaroslav Fridrich

12. 5. 2019, 22:10

Já doufám, že zanikne android, a vznikne úplně odlišný systém. Ten stávající je uživatelům čím dál nebezpečnější, a už začíná ohrožovat život na zeměkouli.

deprecated = označit za zastaralé :-)

Přemysl Vaculík

VIP 11. 5. 2019, 15:58

To ano, ale taky to znamená, že se o to nikdo nebude starat a postupně to zanikne.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim