Google odstranil miliony hodnocení z Obchodu Play

Google odstranil miliony hodnocení z Obchodu Play
2018-12-18T07:44:38+02:00
• 18. 12. 2018

Google již delší dobu bojuje s hodnocením v Obchodě Play. Už jste si možná všimli, že ne všechny recenze od uživatelů jsou konstruktivní a dokonce některé nejsou ani o konkrétní aplikaci. Právě do tohoto systému nestačí nasadit nějaké běžné filtry, čehož si je Google vědom.

Milion odstranění za týden

Aby Google napomohl ostatním uživatelům se lépe zorientovat v nepřeberné nabídce Obchodu Play, musel sáhnout po sofistikovanější metodě vyhodnocování, jaká recenze je užitečná a kdy se jedná o spam. Ostatně není neobvyklé, když si nějaký autor aplikace objedná salvu kladných nebo záporných hodnocení.

Google v první řadě využívá Google Play Trust & Safety tým ve spojení se strojovým učením. Navíc i nahlašování a hodnocení jednotlivých recenzí napomáhá vyhodnocovat, které hodnocení je přínosné. Google navíc sleduje určité vzorce chování, na základě čehož se dá vyhodnotit, jestli se jedná o přirozenou recenzi či nikoliv.

Google odstranil

V aktuálním zprávě Google se doslova uvádí, že za jeden týden došlo k odstranění jednoho milionu hodnocení a recenzí z Obchodu Play na základě porušení podmínek. Sem samozřejmě spadají i ty recenze, které jsou umělé, zakoupené nebo se jedná o spam. Google také dodává, že došlo na odstranění tisícovky aplikací.

Ve své zprávě se přimlouvá k uživatelům, aby psali konstruktivní recenze, vyhýbali se vulgarismům a zaměřovali se spíše jen produkt jako takový. Google ale klade důraz i na vývojáře, kteří by neměli porušovat pravidla například nákupem recenzí nebo si je nevynucovali. Samozřejmě je otázka, jestli něco takového pomůže. Možná by nebylo na škodu zavést nějaké hodnosti uživatelů, jako je tomu u Místních průvodců v Google Mapách.

Zdroj: 9to5google.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat