reklama

Google Mapy začnou generovat menu restauracím

Google Mapy začnou generovat menu restauracím
2019-05-03T18:59:35+02:00
• 3. 5. 2019
1

Google dost pracuje na své mapové službě, jelikož se jedná o jeden ze zdrojů příjmů. Je si vědom, že spokojenost uživatelů je přednější, a proto přidává jednu funkci za druhou. Nyní se zaměřil na restaurace a podobné podniky, kterým napomůže ve spolupráci s uživateli a lokálními průvodci.

Google Mapy a automatické menu

Některé restaurace se již řádně starají o své informace v Google Mapách. Například pravidelně reagují na dotazy, zveřejňují fotografie jídel, nebo dokonce nahrávají i své menu, aby uživatelé měli lepší přehled o tom, co očekávat. Bohužel ne každý podnik se takto stará a v podstatě hodně z nich nemá k dispozici vlastní menu.

Právě v této oblasti Google napomůže. Před nějakým časem služba začala lákat na nahrávání fotografií jídel, přičemž součástí bylo i označení, o jaké jídlo se jedná. Ve fotografiích si dnes můžete prohlédnout speciální sekci věnovanou pokrmům, ale to není vše. Nově na základě sesbíraných informací bude generovat menu pro daný podnik.

Vzhledem k tomu, že se nejedná o oficiální menu, tak zde ještě nabízí možnost spolupráce a nejrůznějších úprav, aby informace byly přesnější. Pokud restaurace má již vlastní menu, tak Google Mapy zobrazí první položky z něj, a až pak ukáže menu vytvořené na základě nasbíraných dat.

V tuto chvíli se jedná zřejmě o testovací funkci a je vyžadováno, abyste měli minimálně úroveň 7. Funkce byla objevena v aplikaci Google Mapy ve verzi 10.15.1. Pokud chcete otestovat novinku, vyčkejte na aktualizaci, nebo si stáhněte instalační APK balíček.

logo-app Mapy Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Pane Google, nezapomeňte prosím na guláš a vrabce s bramborovým knedlíkem 😆

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit