reklama

Google Disk omezí přístup aplikacím třetích stran

Google Disk omezí přístup aplikacím třetích stran
2019-05-31T07:49:11+02:00
• 31. 5. 2019
2

Google vytvořil projekt Strobe, aby dokázal lépe identifikovat případné bezpečnostní hrozby v rámci vlastních služeb. Díky němu došlo ke zjištění, že sociální síť Google+ trpí závažnými nedostatky, což se nakonec odrazilo v dostupnosti. Google+ je nyní k dispozici jen pro majitele G Suite účtů, přičemž veřejná verze zdarma již neexistuje. Strobe také zasáhl do funkčnosti služby Gmail, kdy došlo na omezení aplikací třetích stran. Nyní se něco podobného děje u služby Google Disk.

Android – k zálohám se nedostane ani Google, jen uživatel

Google Disk s omezením

Do této chvíle jste mohli aplikacím třetích stran udělit oprávnění k přístupu do cloudového úložiště Google Disk, což ale znamenalo, že taková aplikace měla přístup k celému vašemu obsahu. Někteří uživatelé se tak mohli rozhodnout, že raději oprávnění neudělí. Navíc v některých případech to ani nebylo příliš žádoucí.

Google v rámci projektu Strobe nyní upravuje toto chování, přičemž výsledkem není jen změna podmínek, ale také úprava samotného API, skrze které přistupují aplikace třetích stran. Od příštího roku budou muset aplikace jednoznačně stanovit, k čemu chtějí přistupovat, respektive ke kterým složkám a souborům budou mít přístup a budou je moci upravovat nebo spravovat.

Google Disk

Díky tomu budou mít uživatelé jasnou představu o chování aplikací třetích stran. Navíc se tak omezí bezpečnostní rizika. To ale nutně neznamená, že by došlo ke kompletnímu zrušení služeb třeba na zálohování. Vývojáři mají stanovená nová pravidla, kterých se musí řídit. Výsledkem má být lepší informovanost uživatelů. Kromě toho získají nové centrum, kde půjde jednodušeji zjistit, co jaká aplikace upravuje nebo k čemu má přístup.

Google nestanovil přesné datum nasazení této novinky, jen konstatoval, že úpravy vzejdou v platnost začátkem příštího roku. Nyní mají tedy vývojáři čas na úpravu svých aplikací a služeb.

Zdroj: androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Sepp Winkler

31. 5. 2019, 13:33

Ďalšia „radosť“ pre používateľa. Pokiaľ si nebudem môcť Disk namapovať do správcu súborov, tak sa naň vybodnem. Budeme spokojní obaja aj ja aj G, ktorému pribudne priestor :(

Tadeáš Pospíšil (Britanian man)

2. 6. 2019, 9:37

No ono to úplně jednoduše nejde, Total Commander to umí přes plugin, ale co byste třeba dělal, kdyby vám uprostřed PŘESOUVÁNÍ souborů spadl internet?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat