reklama

Google bude v Indii vyšetřován za zneužití monopolního postavení u Androidu

Google bude v Indii vyšetřován za zneužití monopolního postavení u Androidu
2019-05-13T14:10:06+02:00
• 13. 5. 2019

Problémy Googlu s jeho dominantním postavením na trhu se zdá se nebudou  týkat pouze Evropy. Dle posledních informací se Google bude muset se stejnými problémy potýkat i na území Indie. Detaily celého vyšetřování zatím nejsou známy. Competition Commission of India (CCI) údajně hledá důkazy zneužití dominantního postavení Androidu v Indii.

CCI se tímto problémem začala zabývat již v loňském roce. Už loni také obdržel Google od CCI pokutu ve výši 1,36 miliardy rupií za zneužívání jeho postavení na trhu. Stejně jako v Evropě, i v Indii se Google proti této pokutě odvolal.

Google se pro agenturu Reuters k probíhajícímu vyšetřování vyjádřil tak, že se snaží nabízet Android telefony indickým uživatelů co nejdostupnější a že je připraven s CCI spolupracovat. Zároveň společnost hodlá CCI ukázat, že uvádění Android telefonů na indickém trhu vede naopak k větší konkurenci a k výraznějším inovacím na tamním trhu.

Sama CCI se k situaci zatím nevyjádřila. Některé zdroje agentury Reuters uvádí, že obvinění proti Googlu je skutečně založeno na stejných bodech jako v Evropě.

Zdroje: engadget.com, reuters.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat