reklama

Senzory fotoaparátu Huawei P30 Pro vyrábí Sony

Senzory fotoaparátu Huawei P30 Pro vyrábí Sony
2019-04-20T16:10:33+01:00
• 19. 4. 2019

Nový Huawei P30 Pro již prošel naším redakčním testem a recenzi si můžete přečíst zde. Fotoaparát tohoto telefonu je ale opravdu povedený a nyní se dozvídáme, kdo je výrobcem obrazových senzorů na zádech. Všechny čtyři fotoaparáty skrývají senzory od japonské společnosti Sony.

Sony a Huawei

Není to zase tak překvapivé, jelikož Sony je největší výrobce obrazových senzorů pro mobilní telefony. Přesto je vidět, že právě tento výrobce dopomáhá Huawei k tak dobrým výsledkům v oblasti fotoaparátu. Huawei konkrétně používá od Sony všechny čtyři senzory včetně nového Time-Of-Flight. Ten je navíc využíván také k ostření. Odkrytá záda P30 Pro si můžete prohlédnout na snímku níže.

Je celkem škoda, že právě telefony Sony nedokáží benefitů vlastních senzorů využít. Třeba se to ale zlepší, jelikož tato společnost již přiznala, že záměrně divize fotoaparátů neposkytovala potřebné znalosti mobilním týmům. Dnes ale prý tyto hranice pomalu padají.

Zdroje: petapixel.com, eetimes.com, image-sensors-world.blogspot.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim