reklama

WhatsApp testuje další funkci omezující spam a falešné zprávy

WhatsApp testuje další funkci omezující spam a falešné zprávy
2019-04-09T18:59:27+01:00
• 9. 4. 2019

Komunikační služba WhatsApp má poněkud velký problém se spamem a nepravdivými zprávami či informacemi. I proto se snaží nabídnout nové funkce, které mají nabídnout lepší omezení šíření. Například nedávno jsme se dočkali několika vychytávek u skupin. Nyní zde máme další drobnost, která může být předzvěstí rozsáhlejších filtrů.

Filter na zprávy

Tvůrci služby WhatsApp ví velmi dobře, že poplašné nebo nepravdivé zprávy se šíří velmi rychle a mnohdy jsou přesdíleny mnohokrát. Jednoduše rozlišit, jestli se jedná o falešnou zprávu nebo aktuální informaci, je velmi komplikované. Rozhodně se pracuje na systému, který by to mohl rozeznat, ale do té doby bude muset uživatel sám rozhodnout, co je dobrá informace a co ne. Nyní se ale testuje nástroj, který zablokuje určitý typ zpráv.

V rámci skupin se pravděpodobně objeví možnost, kdy uživatel bude moci zablokovat zprávu, která byla přesdílena více než čtyřikrát. Jednoduše se nezobrazí a nebude tak rušen při běžné konverzaci. Jedná se o malou ale asi užitečnou funkci.

Jen je asi limit nastavený moc přísně. Možná by stálo za to jej zvýšit, jelikož 4x přeposlaná zpráva ještě automaticky nemusí znamenat spam nebo falešnou zprávu. V tuto chvíli si WhatsApp s touto novinkou jen pohrává a zatím není jasné, kdy se dostane mezi všechny uživatele.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim