reklama

Google a Dropbox spojují síly, zjednoduší se práce mezi službami

Google a Dropbox spojují síly, zjednoduší se práce mezi službami
2019-04-10T08:03:54+01:00
• 10. 4. 2019

Pokud jste se někdy poohlíželi po cloudových službách, které nabízejí více než jen možnost ukládání souborů, tak jste zajistí zvažovali použití služby Google Disk. Velkým konkurentem je i Dropbox, který je více zaměřen na ukládání souborů. Dnes jsme se dočkali oznámení, že tyto dvě služby budou do jisté míry propojeny.

Google soubory v Dropboxu

Služba Dropbox nově získává možnost práce s Google soubory, tedy Dokumenty, Tabulky a Prezentace. Jedná se spíše o jednosměrné propojení, kdy můžete přímo v Dropboxu vytvořit soubory a také je editovat. Po otevření nebudete přesměrování do editoru Googlu na jeho stránkách. Služba Dropbox má editační nástroje integrovány, přičemž jsou totožné s těmi, co najdete na Google Disku.

Kromě stejného editoru se nabízí pokročilejší funkce pro sdílení, přičemž není potřeba spravovat tuto část přes soubory a složky v Dropboxu. Funkcionalita jako taková je přímo v editoru. Taktéž se nabízí spolupráce na úrovní komentářů. Nezapomnělo se ani na pokročilejší vyhledávání, kde systém dokáže dohledat fráze i uvnitř souborů.

V tuto chvíli je novinka dostupná jen pro majitele Dropbox Business účtu a G Suite. Mimo to je celá funkcionalita v beta verzi a pro využívání se musíte přihlásit na speciální stránce.

Zdroj: thenextweb.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim