Google testuje systémové aktualizace skrze Obchod Play aktualizováno

Google testuje systémové aktualizace skrze Obchod Play [aktualizováno]
2019-04-16T06:30:45+02:00
• 16. 4. 2019
4

Aktualizováno 16. 4.

Minulý týden jsme vás informovali, že Google zřejmě chystá možnost aktualizace systému skrze Obchod Play. Nepředpokládali jsme, že se novinka objeví v dohledné době, ale zřejmě započalo testování. Některým majitelům Pixel zařízení s Androidem Q Beta 2 se začala automaticky stahovat aktualizace systému skrze Obchod Play.

Bohužel zde chybí jakékoliv možnosti běžného instalačního procesu. Uživatel může sice stahování zrušit, ale jakmile se provede instalace, dojde ihned k restartování zařízení. Zřejmě se jedná o omezený test. V tuto chvíli stále nevíme, co tím Google sleduje, nebo co bude chtít touto změnou docílit.

Původní článek 12. 4.

Aktualizace smartphonů jsou stále komplikované, aspoň pro výrobce. Google se snaží změnit systém a ulehčit práci, aby každý uživatel mohl dostat co nejrychleji novou verzi systému do zařízení. Bohužel se nejedná o jednoduchý úkol, když výrobci jsou schopni ročně představit desítky zařízení. Jejich údržba je náročná jednak finančně ale i časově. Možná se Google chystá ke kroku, který by mohl přinést značné zrychlení.

Obchod Play jako zdroj aktualizací?

Nejnovější verze Obchodu Play obsahuje části řetězců naznačující, že by právě tato aplikace mohla poskytovat systémové aktualizace pro smartphony. Jedná se jen o texty a zatím nebyla objevena jakákoliv funkcionalita. V podstatě se nabízí podobné fráze, jaké se objevují u smartphonů při aktualizaci.

<string name=”system_update_notification_app_name”>System Update</string>
<string name=”system_update_downloading_notification_title”>Downloading…</string>
<string name=”system_update_installing_notification_title”>Installing…</string>

Toto je jen malá ukázka toho, co aplikace Obchod Play obsahuje. Bohužel se nedá jednoduše určit, jak bude celý systém fungovat. Nabízí se několik možností. V první řadě by se mohlo jednat jen o přesunutí aktualizačního procesu pod aplikaci Obchod Play. Pokud bychom ale měli spekulovat o něčem sofistikovanějším, tak se nabízí kompletní změna systému aktualizací.

Obchod Play

Google by mohl nabídnout Obchod Play jako nástroj pro výrobce, kteří by skrze něj mohli nejen šířit aktualizace, ale také sledovat stav, průběh, problémy, chyby a podobně. Někteří by mohl vyvozovat z tohoto náznaku, že by Google mohl kompletně převzít systém aktualizací, ale je to velmi nepravděpodobné. Android jako takový není připraven na tento způsob aktualizací. Možná jednou někdy v budoucnu.

Zdroje: 9to5google.com, androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Sepp Winkler

12. 4. 2019, 14:01

@Martin Jeřábek: Súhlasím, ale ešte dodávam, že nevidím najmenší dôvod, prečo by človek nemohol na telefóne zapínať a vypínať root podľa potreby. Keby bola takáto situácia na PC a NTB, asi by sme neboli nadšení :(

Richard Fabián

12. 4. 2019, 22:13

ale to samozřejmě lze

Martin Jeřábek

VIP 12. 4. 2019, 10:49

Kéž by mohl člověk stáhnout čistý OS i když má od výrobce nástavbu. Bez ale zásahu do root.

Richard Fabián

12. 4. 2019, 22:13

ale to může, můžeš si nainstalovat custom rom, ve většině případů i kvalitnější než je originál a nemusíš system rootovat

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat