reklama

Instagram zkoumá možnosti kolem „digital wellbeing“

Instagram zkoumá možnosti kolem „digital wellbeing“
2019-04-19T07:59:39+02:00
• 19. 4. 2019

V poslední době mnoho služeb začalo řešit problematiku kolem „digital wellbeing“. V podstatě se jedná o přístup k tomu, jak trávíme čas nejen na mobilních zařízeních. Například samotný systém Android nabízí stejnojmennou aplikaci, která může napomoci v omezení používání služeb, mobilního telefonu nebo jiných aplikací. Kromě toho například Youtube podporuje možnost omezení sledování videí. Nyní si s touto problematikou pohrává Instagram.

Instagram chce snĂ­Ĺľit tlak pĹŻsobĂ­cĂ­ na uĹľivatele

Sociální síť Instagram je poměrně jednoduchou službou, ale má své stinné stránky. Uživatelé přispívají krásnými fotkami, které jsou mnohdy upravené, a vytváří někdy nerealistický dojem. Asi ve svém okolí najdete uživatele, kterým více záleží na počtu reakcí u příspěvků než na samotném obsahu. Právě v této rovině Instagram zkoumá možnosti, jak snížit tlak této sociální sítě na uživatele.

Jane Manchun Wong (@wongmjane) objevila první náznaky změn, respektive funkcí, které by mohly být použity pro vylepšení „digital wellbeing“ (digitální pohoda). Instagram si pohrává s možností, kdy u příspěvků nebude zobrazovat počet reakcí (tedy „srdíček“). Místo toho se objeví například pár jmen a pak nic neříkající slovo „další“.

instagram

Nemusíte se bát, že byste neviděli kolik uživatelů zareagovalo na váš příspěvek. Jako autor příspěvku byste měli mít k této informaci přístup. Viditelnost počtu reakcí by byla omezena jen pro fanoušky, nikoliv pro autory.

Instagram se již stihl vyjádřit k této testované možnosti. Dle slov zástupce této sítě by bylo cílem, aby se uživatel zaměřil více na obsah, ne na počet srdíček. Je vidět, že Instagram k celé problematice přistupuje opatrně a začíná testovat drobné změny. Lze očekávat, že podobných úprav bude více, ale v tuto chvíli jen v rámci testování.

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit