reklama

Google ruší další službu, tentokrát Centrum pro umělce Google Play

Google ruší další službu, tentokrát Centrum pro umělce Google Play
2019-04-04T06:35:00+02:00
• 4. 4. 2019

Občas je dobré učinit jarní úklid, ale v případě Googlu se jedná spíše o jarní masakr. Zavírá nebo ruší jednu službu za druhou. Zpravidla se to týká těch, které mají málo uživatelů nebo jsou nahrazovány jinými, novějšími službami. Nedávno jsme se dočkali zrušení goo.gl, Google+ a Inbox by Gmail. Nyní zde máme další konec, který se týká Centra pro umělce Google Play.

Centrum pro umělce Google Play končí

Ne každý umělec má možnost spolupracovat s většími studii nebo subjekty, případně nechce s nimi spolupracovat. Právě pro ně existovalo Centrum pro umělce Google Play, které nabízelo možnost prodávat své sklady, případně je nabízet v rámci streamovacích služeb. Nyní ztrácí tuto možnost, což Google vysvětluje přechodem na Youtube Music. Tato služba u nás není pro běžné uživatele zatím dostupná, ale je vidět, že umělci, byť z Česka budou moci nabízet svůj obsah.

Mnohdy se dočkáme oznámení o konci služby s dostatečným předstihem, ale tentokrát je konec velmi rychlý. Celý proces započne již 30. dubna, jak je uvedeno v e-mailu pro uživatele Centra pro umělce Google Play. V něm se konkrétně uvádí:

 • 30. dubna 2019
  • Váš obsah (např. skladby, alba, snímky, životopisy) se již nebudou zobrazovat v Obchodě Google Play ani ve službě Hudba Google Play (včetně placených služeb streamování a bezplatného rádia).
  • Nebude možné nahrávat nebo přidávat nový obsah.
  • Nebude možné upravovat nebo odebírat stávající obsah. Pokud si před tím budete chtít zkopírovat snímky umělce a/nebo životopis, přečtěte si níže uvedené pokyny.
 • 31. května 2019
  • Své poslední přehledy a platby (pro všechny prodeje a streamování, pokud nějaké proběhly) obdržíte do 30. dubna 2019.
 • 31. července 2019
  • Vaše přehledy budou odstraněny z Centra pro umělce. Všechny přehledy, které si chcete uchovat, si před tímto datem musíte stáhnout.

Google dále doporučuje umělcům, aby se stali interpretem YouTube. Případně uvádí několik partnerů, s kterými mohou spolupracovat:

Za poskytnuté informace děkujeme Jiřímu Jandlovi

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat