reklama

Facebook ruší Messenger, Instagram a svou aplikaci pro Windows Mobile

Facebook ruší Messenger, Instagram a svou aplikaci pro Windows Mobile
2019-04-04T07:54:16+01:00
• 4. 4. 2019
2

Microsoft měl vždy velké plány s mobilními telefony. Stačí například zmínit dva pokusy o vlastní zařízení, ale ani jeden nevyšel. Co se týče operačních systémů, tak vše vzdal již před nějakou dobou a letos oznámil konec poslední platformy Windows 10 Mobile. Navíc doporučil uživatelům, aby přešli na konkurenční systémy. Bylo celkem jasné, že dosavadní majitelé Windows Mobile zařízení začnou přicházet o své aplikace, jelikož se vývojářům nevyplatí investovat do údržby. Nyní Windows Mobile přichází o nejdůležitější aplikace.

Windows Mobile bez klíčových aplikací

Pokud nepočítáme základní funkce systému, tak vždy závisí na aplikacích třetích stran. Mezi ty nejpopulárnější na Windows Mobile patří právě ty od Facebooku, jelikož se drží na prvních příčkách v oblasti stažení a používání. Nyní ale Facebook potvrdil, že ruší aplikace svou aplikaci stejně jako Messenger a Instagram.

Facebook

Zde nejde jen o ukončení podpory, dochází k ukončení aplikací jako takových. Vše by se mělo odehrát 30. dubna. Pokud stávající majitelé Windows Mobile budou chtít stále používat tyto služby, budou je muset navštěvovat jen skrze webový prohlížeč.

Tento konec je zřejmě spojen se změnami, které Facebook provádí poměrně pravidelně u svých služeb. Je evidentní, že se již nevyplatí cokoliv aktualizovat nebo udržovat při životě, takže jednoduše raději zruší aplikace rovnou. Bohužel nevíme, kolika uživatelů se tato změna bude týkat, ale asi to nebude velké číslo. Zároveň se jedná v podstatě o poslední tečku za mobilním systémem, který na svém počátku mohl hodně změnit.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jakub Hammerbauer

4. 4. 2019, 12:58

Takovej zasranej clickbajt.

Přemysl Vaculík

VIP 4. 4. 2019, 14:03

Co je na tom clickbait, když je v nadpisu vše podstatné.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim