reklama

Google Kontakty začínají testovat App Slice

Google Kontakty začínají testovat App Slice
2019-04-26T19:29:06+01:00
• 26. 4. 2019

Aplikace Google Kontakty nedávno získala lepší nastavení tmavého režimu, což ocení nejeden majitel smartphonu s (AM)OLED displejem, ale jak to vypadá, není to jediná novinka, která je obsažena ve verzi 3.5.7. Google si začal totiž pohrávat s novinkou, která byla představena v rámci uvedení Androidu P (Android 9 Pie) na vývojářské konferenci Google I/O 2018.

App Slice v aplikaci Google Kontakty

Google představil novinku v podobě App Slice, která umožňuje vývojářům vytvořit „dialogové“ okno s určitými částmi aplikace pro snazší ovládání. Google cílil na lepší uživatelskou zkušenost, kdy v podstatě aplikace může nabídnout například okno pro sdílení bez toho, aniž by uživatel musel odcházet z aktuálně používané aplikace. Nyní jsme se ale dočkali integrace App Slice do aplikace Google Kontakty.

Vývojáři si pohráli s možností přidávání kontaktů. Pokud jste tedy v nějaké aplikaci, z které si chcete uložit kontakt pod svůj účet, tak místo otevření plnohodnotné aplikace Google Kontakty se objeví jen malí vyskakovací část. Můžete vyplnit vše potřebné a uložit. Výhodou je, že se stále budete nacházet v původní aplikaci.

Zatím jsme nemohli toto chování nasimulovat na redakčních zařízeních ani s Androidem 9. Je docela možné, že buď dochází k testování, nebo se novinka bude šířit po vlnách. Rozhodně se jedná o celkem zajímavou možnost, kterou by mohli integrovat jiné aplikace, zejména u sdílení. Například u Youtube by se App Slice hodilo.

logo-app Kontakty Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim