reklama

YouTube začíná skrývat komentáře u videí s dětmi

YouTube začíná skrývat komentáře u videí s dětmi
2019-03-04T07:49:52+02:00
• 4. 3. 2019

Internetovou službu YouTube netřeba nijak podrobně představovat. Jedná se totiž o největší portál s videi na trhu. Těžko by se našla druhá alespoň z části konkurenceschopná služba – v ČR bychom našli stream.cz.

Společnost Google se nyní rozhodla zpřísnit pravidla portálu YouTube, tedy alespoň pro videa, na kterých se vyskytují děti. Tímto krokem chce zamezit nenávistným komentářům a hlavně potenciálním násilníkům.

YouTube chrání děti před nenávistnými komentáři

V příštích měsících se tak služba pokusí skrýt komentáře u všech videí, na kterých se vyskytují nezletilé osoby. Pouze u několika vybraných kanálů s dětmi bude možné přidávat komentáře, ale i v tomto případě přichází omezení – takový kanál totiž bude muset souhlasit s podmínkami k bezpečnosti. 

YouTube také prohlásil, že jeho portál je vybaven novým a lepším algoritmem, který bude schopen automaticky identifikovat a odstranit nevhodné komentáře. Hlavním důvodem tohoto kroku je tlak společností, jako je Disney, Nestlé, AT & T a Fortnite. Právě tyto firmy se rozhodly přestat investovat do reklamy, a to kvůli výše zmíněným komentářům. 

YouTube taktéž na své tiskové konferenci řekl, že v průběhu minulého týdne odstranil desítky miliónů nenávistných komentářů a přes více než 400 kanálů, které nenávistné komentáře zveřejňovaly. Mluvčí služby YouTube se k celé situaci vyjádřil následovně: „Jsme si vědomi toho, že komentáře jsou pro tvůrce velmi důležité. Ovšem ještě důležitější je ochrana komunity před nenávistnými komentáři 

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim