reklama

Nový procesor Snapdragon 712 od Qualcommu

Nový procesor Snapdragon 712 od Qualcommu
2019-02-07T13:09:55+02:00
• 7. 2. 2019

V první polovině minulého roku společnost Qualcomm představila nový procesor pro smartphony střední třídy. Snapdragon 710 si již našel v několika případech cestu do mobilů, ale prozatím výrobci používají spíše Snapdragon 6XX. Qualcomm ale nelení a uvádí na trh další novinku v podobě modelu Snapdragon 712.

Snapdragon 712

Drobná číselná změna v názvu nasvědčuje, že k velkým změnám nedošlo. Ve skutečnosti se jedná jen o mírně upravenou verzi původního modelu Snapdragon 710. Nejznatelnější novinka je podpora rychlého nabíjení Quick Charge 4+, původní model má Quick Charge 4.

Qualcomm se zde zaměřil na vylepšení bezdrátového poslechu, zakomponoval technologie TrueWireless Stereo Plus a Broadcast Audio. Poslední změna se týká samotného výkonu, kde jsme se dočkali navýšení taktovací frekvence. Snapdragon 712 tedy nabízí osm jader s frekvencí 2,3 GHz, zatímco předchůdce dosahuje na 2,2 GHz.

Tyto novinky zřejmě nepřesvědčí výrobce k použití novějšího procesoru, kde bude cena asi o něco vyšší. Otázkou je, jestli řada 700 vůbec vytlačí starší 600.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim