reklama

Apple možná začne podporovat RCS

Apple možná začne podporovat RCS
2019-01-11T04:49:31+01:00
• 10. 1. 2019

Zdroj: Google

1

SMS zprávy jsou z dnešního pohledu velmi zastaralý způsob komunikace, který je limitován počtem znaků, navíc použití smajlíků je velmi omezené. Následně jsme se dočkali MMS zpráv, ale zde nebyl problém ve velikosti obsahu, spíše v ceně. Možná si ještě pamatujete dobu, kdy cena za jednu zprávu byla přes 10 Kč. V dnešní době vládnou textové komunikaci služby využívající internet. Možná se ale schyluje k době, kdy opět textové zprávy budou v kurzu. Vše by měl změnit standard RCS, který se začíná tlačit do mobilních telefonů a k operátorům už od roku 2016, tedy ve větší míře s přispěním Googlu. Zatím se ale nejedná o rozšířený standard, ale to by mohl změnit Apple.

RCS u Applu?

Pro připomenutí, RCS (Rich Communication Services) je nový standard zapojující interaktivní prvky. Samotný standard podporuje hlasové i video zprávy, přičemž lze dokonce zapojit živé vysílání. Jinak řečeno, je to další evoluce původních SMS. Ačkoliv Google spojil síly s jinými výrobci, zejména Samsungem, nevidíme na současném trhu velké rozšiřování, zejména ze stran operátorů, aplikací a jiných výrobců.

Samsung a Google spojují síly v rámci RCS

V říjnu minulého roku se ale měl zapojit Apple do diskuze o nasazení RCS v rámci svého systému iOS. Bohužel se nejedná o potvrzené informace a k dispozici je jen uniklý snímek prezentace. Bohužel věrohodnost nebyla potvrzena. Pakliže Apple skutečně nasadí podporu RCS, možná to donutí mobilní operátory, vývojáře a další společnosti k nasazení této novinky.

Ve výsledku by nástupce SMS a MMS zpráv mohl přinést například lepší komunikaci s obchody, možnost obdržení vstupenky, letenky atd. A nepůjde jen o získání zprávy v lepší podobě, například vstupenka může obsahovat interaktivní prvky – třeba výběr sedadla a podobně.

V České republice je situace trochu komplikovaná. Vodafone podporuje RCS u zařízení, které přímo prodává a zatím jen v rámci jedné aplikace (Call/Message+). T-Mobile se nepustil ani do testování a u O2 čekáme od roku 2017 na odpověď. Že by Apple mohl stát za dalším rozšíření nějaké technologie?

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Sepp Winkler

11. 1. 2019, 14:41

Pre SMS je „použití smajlíků je velmi omezené“??? Skutočne? Používam SMS stále a s určitosťou viem povedať, že v nich funguje 100+ rôznych smajlov. To asi každému normálnemu používateľovi stačí. Navyše SMS funguje naprieč všetkými mobilnými zariadeniami, vrátane starých „hlúpich“ telefónov, nevyžaduje mať nainštalovaných niekoľko komunikátorov, aby sa dalo komunikovať so všetkými kontaktmi. U mňa majú z tohto dôvodu FBM, WA, Viber, Skype a pod. ban. Na jednoduchý text SMS, na zložitejší mail, všetko ostatné je zbytočné.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim