reklama

iPad Pro a nová kauza „bend gate“

iPad Pro a nová kauza „bend gate“
2018-12-20T07:39:10+02:00
• 20. 12. 2018

V roce 2014 odstartovala slavná kauza „bend gate“, kdy iPhone 6 trpěl na konstrukční nedokonalost, která způsobovala, že se mobil ohýbal už jen nošením v kapse. Od té doby se mnozí zaměřují na strukturální integritu mobilních telefonů. Ostatně je zde i Youtube kanál JerryRigEverything, kde lze zhlédnout videa, na kterých se zařízení podrobují i tomuto testu.

Apple iPad Pro představen, nabízí USB C, nový design a Pencil 2

Musíme uznat, že výrobci zapracovali na konstrukcích svých zařízení a dnes jsou mobilní telefony pevnější. To ale nelze čekat od tabletu, jelikož se jedná o větší zařízení, s větší plochou a také nízkou tloušťkou. Při použití hliníku a skla nelze očekávat, že by takové zařízení odolalo pokusu o ohnutí. Což ostatně dokázal Zack Nelson ze zmiňovaného Youtube kanálu JerryRigEverything na nejnovějším tabletu od Applu.

Nový iPad Pro má slabá místa, takže se nelze divit, že nevydrží pokus o ohnutí. Jak to ale vypadá, možná i u tohoto zařízení bude kauza „bend gate“.

iPad Pro a ohnutí z výroby?

Zatímco u iPhonu 6 docházelo k ohnutí vlivem používání, zejména když jste jej nechali v zadní kapse a sedli, tak v případě iPadu Pro někteří uživatelé hlásí celkem zajímavou zkušenost. V první řadě jsou zde dva případy, kdy je iPad Pro ohnutý.

Někteří uživatelé si všimli, že iPad Pro se po čase začal mírně ohýbat/deformovat, byť se k němu chovali velmi slušně a nevystavovali jej tvrdšímu zacházení. Podotýkají, že si nejsou jistí, čím mohli způsobit mírně prohnutí. Pak je zde ale druhý případ, kdy je iPad Pro ohnutý již z výroby.

Apple se vyjádřil, že nezaznamenal větší návratnost zakoupeních iPadů Pro, což by vykazovalo nějakou konstrukční chybu nebo problém. Na druhou stranu Apple přiznal, že iPad Pro může být ohnutý již z výroby. Dle jeho slov se jedná o normální stav způsobený způsobem výroby. Zejména se pak odkazuje na procesy během chlazení. I z tohoto důvodu Apple nepovažuje mírné prohnutí za výrobní vadu a nevidí tak důvod k reklamaci.

Řešení v případě jednoho majitele

Někteří zákazníci uvádí, že prohnutí je výraznější u LTE varianty, která obsahuje plastový pruh pro umístění antén. Jedno je ale jasné, tenký a lehký iPad Pro je náchylnější a konstrukce není dostatečně pevná na nějaké tvrdší zacházení. Otázkou je, jestli se problém prohnutí z výroby vyřeší, nebo bude případů přibývat.

Zdroj: theverge.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat