reklama

Chrome si pohrává s funkcí „sneak peek“

Chrome si pohrává s funkcí „sneak peek“
2018-12-20T09:13:34+01:00
• 20. 12. 2018

Prohlížení webových stránek někdy vyžaduje otevření většího množství záložek, což na počítači nedělá komplikace, ale v případě mobilního telefonu může být celý proces trochu zdlouhavý. Někdy si jen potřebujete rychle prohlédnout obsah bez většího procházení stránek. Právě z tohoto důvodu Google testuje funkci „sneak peek“.

„Sneak peek“

Název této funkce Google překládá jako „náhled“, což je dostatečně výstižné pojmenování. Jak již bylo řečeno, zatím se jedná o testovací fázi. Pro vyzkoušení musíte použít Chrome ve verzi Canary nebo Developer. Skrze experimentální nastavení najdete položku „sneak peek“ a po aktivaci proveďte restart. Následně po podržení prstem na odkaz objevíte novou položku v menu „*Novinka* Zobrazit náhled“.

sneak peek

Jakmile skrze tuto položku rozkliknete odkaz, v dolní části obrazovky se bude načítat obsah stránky, což graficky znázorňuje menší ukazatel v podobě modré čáry. Pak stačí jedním gestem vysunout tuto záložku a můžete si projít obsah. Bohužel nemáme možnost aktivovat zobrazení na celou plochu nebo kompletně přejít na danou webovou stránku. Pro tento úkon musíte zavřít náhled a běžně rozkliknout odkaz nebo si jej nechat otevřít na nové záložce. Také lze zobrazit v jednu chvíli jen jeden náhled.

Jelikož se jedná o experimentální funkci, je možné, že se ještě dočkáme nějakých dalších možností nebo funkcí. Již nyní je novinka k dispozici skrze výše zmíněné verze.

logo-app Chrome Canary (nestabilní) Google Inc. Zdarma ANDROID logo-app Chrome Dev Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim