reklama

Facebook testuje funkci, pomocí které lze nakupovat zboží na live streamu

Facebook testuje funkci, pomocí které lze nakupovat zboží na live streamu
2018-12-08T19:15:56+01:00
• 8. 12. 2018
2

Vypadá to, že největší sociální síť světa opět testuje zcela novou funkci. Podle všeho by tato funkce měla umožnit uživatelům efektivněji prodávat předměty, a to přímo na live streamu. Jde o poměrně zajímavou funkci, která stojí za představení.

Facebook testuje novou funkci

V praxi by měla nová funkce fungovat velice jednoduše. Když například prodávající ukáže dané položky ve svém live streamu, zákazníkům se zobrazí tlačítko pro pořízení fotografií položek. Tyto fotografie (na kterých jsou jednotlivé předměty) pak zákazník odešle prodávajícímu. 

Samotný prodávající následně bude mít možnost požádat o platbu, a to přímo prostřednictvím platformy Messenger, čímž se celý proces zjednoduší. V současné době je údajně novinka testována v Thajsku, kde skupina nezávislých prodejců nedávno prodávala své zboží skrze Facebook Live.

Dle slov Facebooku je Thajsko pro největší sociální síť světa velmi důležité. Právě zde jsou uživatelé vůbec nejaktivnější. Na live přenosu vybraní prodejci představovali nejrůznější produkty – od kosmetiky až po kabelky a jiné módní zboží. V současné chvíli není jisté, kdy bude nová funkce rozšířena i na ostatní trhy, včetně České republiky. Jakmile se tak ale stane, Facebook by tímto krokem mohl do jisté míry změnit svět obchodu.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Jakub Morávek

9. 12. 2018, 3:50

FB je samá cenzura,my bílý jsme rasisti atd.Svoboda projevu nulová,samej Českej bonzak.Zruseno a mám klid od vítačů.

Hakus von Tyros

8. 12. 2018, 20:09
Android aplikace

Začátek článku je opravdu bombastický.
Pane redaktore, přelezl jste alespoň kopec Říp. V pohodě.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim