Samsung si pohrává s výřezy v displejích

Samsung si pohrává s výřezy v displejích
2018-11-08T08:59:45+02:00
• 8. 11. 2018

Samsung se v rámci své konference Samsung Developer Conference 2018 pochlubil nový displejem, který je možné složit. Technologie jako taková je připravena k masové produkci, přičemž výroba bude odstartována během několika měsíců. Jak se ale ukazuje, Samsung si přesto pohrává s výřezem v displeji.

Jeden typ výřezu nestačí

Samsung si pohrává s několika typy výřezů, přičemž jsou označovány písmeny podle vzhledu záseku do zobrazovacího panelu. Konkrétně se jedná o displeje označované jako Infinity-U, Infinity-V a Infinity-O, přičemž poslední se dá popsat jako díra v displeji. Bude obsahovat kamerku a případně další senzory a okolo bude běžný displeji. Zřejmě se bude jednat o nejmenší narušení vzhledu.

Kromě toho došlo na zmínku o novém Infinity panelu, který bude možné roztáhnout na celou plochu přední strany. Samsung asi nenasadí technologii ukrývající senzory pod displej. Zde by se spíše dalo počítat s výsuvnou konstrukcí.

Jihokorejský výrobce přímo ukázal, co má v plánu. Po displejích s výřezy přijde již zmiňovaný Infinity Flex Display a následně bychom se měli dočkat rolovatelného panelu. Posledním chystaným typem má být roztažitelný displej.

Zatím tedy můžeme počítat s Infinity Flex Dispplay. Další jsou spíše otázkou budoucnosti. U takových panelů je potřeba ještě nějaký čas na vývoj. Kdy se dočkáme zařízení s takovými panely nevíme.

Co se týče displejů s výřezem, můžeme odhadovat, že by Samsung představil takové zařízení, ale spíše se bude jednat o produkty pro jiné společnosti.

Zdroj: sammobile.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat