Google Bonito a Sargo – připravované Pixely na příští rok?

Google Bonito a Sargo – připravované Pixely na příští rok?
2018-11-08T09:49:03+02:00
• 8. 11. 2018

Google už od dob Nexus smartphonů dává svým zařízením kódová označení podle ryb. Například „crosshatch“ je označení pro Pixel 3 XL a „blueline“ pro Pixel 3. Právě na základě této metodiky se dají odhalovat přípravy na nové pixely ve zdrojových kódech AOSP (Android Open Source Project) nebo aplikacích od Googlu. Tentokrát se zřejmě objevily náznaky přímo v ARCore pro rozšířenou realitu.

Pixel Bonito a Sargo?

V ARCore je zmíněno zařízení Bonito, o kterém se spekulovalo již na jaře tohoto roku. Po představení aktuálních Pixelů a zveřejnění jejich kódových označení jsme si mohli myslet, že právě Bonito je již zrušené zařízení, které nespatří světlo světa a jednalo se o nějaký prototyp. Na druhou stranu se všeobecně ví, že Google vždy pracuje na několika modelech najednou, přičemž některé jsou teprve v brzkém stádiu vývoje a jsou chystány pro další sezónu. I proto není neobvyklé, že se nyní objevuje zmínka ve zdrojovém kódu o zařízení Bonito (tuňák).

Bonito

Redaktoři webu AndroidPolice si ale všimli dalšího zařízení s označením podle ryby. Tentokrát jde o název Sargo (mořan příčnopruhý). Sice zde není ani jedno vodítko, že by se jednalo o mobil od Googlu, ale lze to předpokládat. Bohužel více informací není známo a dá se jen spekulovat.

Dle názoru AndroidPolice, zařízení s označením Bonito by mohl být mobil se Snapdragonem 710. Jednalo by se tedy o smartphone střední třídy, což by mohlo naznačovat i nižší cenu. Druhý mobil Sargo by mohl být menší mobil v porovnání s Bonito. Skutečně se jedná jen o odhad, ale mohl by naznačovat příchod levnějších mobilů od Googlu, které by cílily na střední třídu s nižší cenou.

Sargo

Je docela možné, že novinky budou zapadat do rodiny Android One nebo Android Go u Sargo. Možná Google zaútočí s těmito mobily na specifické trhy jako Indie. K uvedení by mohlo dojít v první polovině roku 2019, ale budeme si muset počkat na lepší únik informací, což v případě Googlu asi nebude problém.

Zdroje: androidpolice.com, bgr.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat