reklama

Disk Google projde designovou změnou

Disk Google projde designovou změnou
2018-10-05T20:20:53+02:00
• 6. 10. 2018
2

Google u mnoha svých aplikací zavádí nový design, respektive nasazuje Materia Design 2.0. U některých titulů jsme se ale dočkali tmavého vzhledu. Právě takovou poslední aplikací je Zprávy Google, kde najdeme dokonce i chytré možnosti přepínání. Další aplikací, která projde designovou obměnou, je Disk Google.

Material Design 2.0 pro Disk Google

V tuto chvíli se zatím neradujte, na aktualizaci si zřejmě počkáme ještě nějakou chvílí. Aktuálně nový vzhled není plně nasazen ani v rámci testování. V podstatě se dočkáme většího nasazení bílé barvy, což se dotkne i FAB tlačítka (kulaté tlačítko v rohu dole), skrze které můžete vytvářet složky nebo přidávat soubory. V aktuální verzi je modré, nově bude bílé, což asi nebude dobrý nápad, jelikož takový prvek není dostatečně výrazný.

Další větší změna se dotkne rozložení ovládacích tlačítek. V horní části displeje bude k dispozici lišta pro vyhledávání v rámci Disku Googlu. Naopak v dolní části přibudou záložky na jednotlivé karty. Poslední viditelnější novinka bude u náhledů souborů. Nově bude k dispozici stream s většími náhledy. Pokud se vám to nebude líbit, stále bude k dispozici původní náhled ve dvou sloupcích.

Všechny tyto novinky, co můžete vidět na snímcích výše nemusí být konečně. I v případě, kdy Google nasadí novou verzi pro testování, může dojít ke změnám. V tuto chvíli se podobná obměna chystá i pro webovou verzi, kde jsou zdrojové kódy nachystány, ale ještě nejsou aktivní.

Zdroje: xda-developers.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

No jestli bude možnost taky tmavého režimu tak za mě dobrý. Vše kde je možnost tak používám tmavý vzhled. Jen jim to vždycky strašně dlouho trvá než to uvolní pro všechny. To je zlo

Přemysl Vaculík

VIP 7. 10. 2018, 10:47

Nikde zatím není náznak, ale asi to tak dopadne.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim